BIST 2.529
DOLAR 16,56
EURO 17,52
ALTIN 970,71
HABER /  GÜNCEL

Galatasaraylı eski oyuncunun kızı kaçırıldı

Galatasaray Basketbol Takımı'nın eski oyuncularından Haşim Murat Yurdakul, kızı 17 yaşındaki Ege Yurdakul'un kaçırıldığını ileri sürdü.

Abone ol

Gamze ve Haşim Murat Yurdakul çiftinin iki kızından 17 yaşındaki Ege Yurdakul, iddiaya göre çarşamba akşamı saat 22.00 sıralarında Ezine İlçesi Geyikli Beldesi'ndeki yazlıklarının önünden kaçırıldı.

Haşim Murat Yurdakul, eşi Gamze ve kızı Ege Yurdakul'un bir aydır Odunluk İskelesi yakınındaki yazlıklarında kaldığını, kendisinin de 3 gün için yanlarına geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Çarşamba günü sabah işlerim nedeniyle İstanbul'a döndüm. Ege, annesi ile yazlıkta kalıyordu. Akşam annesi ile birlikte Odunluk İskelesi yakınında arkadaşlarıyla oturuyorlarmış. Yalnız başına eve dönmek üzere annesinin yanından ayrılmış. Arkasından eşim eve döndüğünde kızımın evde olmadığını görüp, telefon etmiş. Kendisine ulaşamayınca kaçırıldığını anladık."

Haşim Murat Yurdakul, kızı Ege kaçırıldıktan sonra sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan "Dün Gece Saat 22.00'de Ege Yurdakul Adlı Kız Kardeşimiz Ezine Geyikli'de Kaçırılmıştır. Bütün Çevrede Aramalar Yapılıyor Fakat Sonuçsuz. Arkadaşlar Fotoğraftaki Kardeşimizi Görürseniz, Duyarsanız Haşim Murat Yurdakul: 0532 242 58 84 Nolu Numarayı Arayınız" mesajını paylaştı.

Kızını kaçıran kişinin dün gece Facebook'ta kızı adına sahte bir hesap açtığını ve burada kızının adına 'Beni rahat bırakın, ben böyle iyiyim' gibi yazılar paylaştığını ileri süren Haşim Murat Yurdakul, bunun kızına ait ifadeler olmadığını söyledi. Yurdakul, yetkililerden IP adresinden sahte hesabı açan kişiye ulaşabileceklerini söylediğini, fakat bürokrasiye takıldıklarını anlattı.

Bu arada kızını kaçıran kişinin ağabeyinin olayı itiraf ettiğini de belirten Haşim Murat Yurdakul, "Kızımı kaçıran kişi Bayramiç İlçesi Türkmenli köyünden C.T. isimli bir kişi. Kızımıza karşı platonik aşk yaşıyormuş. Bu nedenle de kızımı kaçırdı. Telefonu dahil tüm eşyası evde. Kendi rızası ile kaçmış olamaz. Birlikte olduğu bir erkek arkadaşı var. Bu nedenle gönül ilişkisi de değil" dedi.

Jandarma, bu yıl Sudi Özkan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni bitiren Ege Yurdakul'u bulunup, kurtarılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

"UMUTLA BEKLEDİLER, AMA EGE DÖNMEDİ"

Galatasaray Basketbol Takımının eski oyuncularından Haşim Murat Yurdakul'un Çanakkale'nin Ezine İlçesi; Geyikli Beldesi'ndeki yazlık evlerinin önünde kaçırılan 17 yaşındaki kızı Ege Yurdakul'dan halen haber alınamıyor. Kızının kaçırıldığını geçen çarşamba gecesi eşinin telefonuyla öğrendiğini belirten Haşim Murat Yurdakul, "Bazı ipuçlarını değerlendirerek Ege'yi alıkoyan kişi ve yaşadığı köy bulundu. Ailesine ulaşıldı. Ancak kızımı kaçıran C.T. ortada yok. Adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı, ancak bir sonuç çıkmadı. Ağabeyi Cengiz T. İle görüşüp kendisinden rica ettim. Onlara da çocuk sahibi olduğunu hatırlatıp bunun nasıl bir acı olduğunu anlayabileceklerini söyledim. Bu işin vebalinin büyük olduğunu ve cezasının ağır olduğunu anlattım. 'Kızımı getirin, şikayetimden de vazgeçerim' dedim. Kabul ettiler. Akşam saat 18.00'e kadar süre istediler. Ancak bu saate kadar bekledik bir sonuç çıkmadı. Aile sürekli bizi oyalıyor. Aradan 2 gün geçti kızımın ne halde olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Adaleti kendisi sağlamak isteyen bir yapım yok. Adalete inanıyorum. Bu işi kolluk kuvvetlerinin çözmesini istiyorum. Herkesin yardımını istiyorum. 21 yaşındaki bir genç, kızımla birlikte nereye kadar kaçabilir ki? Kızım adına bir de sahte facebook hesabı açıp, onun adına mesajlar yazmış. Bu mesajlardan rahatlıkla IP numarası bulunabilir. Ama bir sonuç alamadık. Kızım 17 yaşında ve hiperaktiviteye bağlı dikkat dağınıklığı olduğuna dair raporu var. Kendisi 17 yaşında olabilir. Fakat 14-15 yaşında gibi davranıyor. Çok kolay kandırılabilen bir yapısı var, Çok saf. Ne olduğunu ancak kızıma kavuştuktan sonra söyleyebilirim" diye konuştu.

Öte yandan, jandarma, Yurdakul'u kaçırdığı ileri sürülen C.T.'nin babasının yaşadığı Bayramiç'in Sarıdüz Köyü'nde bazı evlere operasyon düzenledi, ancak bir sonuç alınamadı

ÖNCEKİ HABERLER
Lezbiyen aşık cinayetinde şok gelişme
Lezbiyen aşık cinayetinde şok gelişme
Başbakan’ın makam araç plakası sahte mi?
Başbakan’ın makam araç plakası sahte mi?
Kışanak:  Öcalan’ın özgürlüğü için oy kullanacağız
Kışanak: Öcalan’ın özgürlüğü için oy kullanacağız
İslam İşbirliği Teşkilatı’na gönderdik, orada bizi rezil ettin”
İslam İşbirliği Teşkilatı’na gönderdik, orada bizi rezil ettin”
En büyük oy oranı Mersin’den çıkacak
En büyük oy oranı Mersin’den çıkacak
Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları
Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları
'Şişmanlığı ayıplanan' kadın 160 kilo verdi
'Şişmanlığı ayıplanan' kadın 160 kilo verdi
Cumhurbaşkanları adayları az konuşur, öz konuşur
Cumhurbaşkanları adayları az konuşur, öz konuşur
Davutoğlu’ndan kritik temaslar
Davutoğlu’ndan kritik temaslar
Eski basketbolcunun feryadı:  Kızım kaçırıldı
Eski basketbolcunun feryadı: Kızım kaçırıldı