BIST 11.214
DOLAR 33,09
EURO 36,27
ALTIN 2.621,55
HABER /  SPOR  /  FENERBAHÇE

Frey'den olay sözler: Beni çıldırttılar

Transfer süreciyle ilgili konuşan Fenerbahçeli Frey, 'Zürih, Fenerbahçe ile görüşmeyi bırakmıştı ve bu durumda Zürih'te kalmak zorundaydım. Ayağıma kadar gelen bu büyük fırsatı engellemek istedikleri duygusuna kapıldım ve öfkemi açığa vurdum.' dedi.

Abone ol

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz yaz Zürih'ten kadrosuna kattığı İsviçreli santrforu Michael Frey, ülkesinde yayım yapan Blick gazetesine birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin yaklaşık 20 milyon taraftarı var. İstanbul'da fark edilmeden gezebiliyor musun?
Hayır. Her yerde beni tanıyorlar. Ancak bu bir problem değil, yaptığımız işin bir parçası. Fotoğraf çektirmeyi ve imza vermeyi seviyorum. Buradaki insanlar çok sempatik.

Eğer işler iyi gitmezse popülerlik can sıkıcı olabiliyor. Türkler çok tutkulu olmalarıyla biliniyor.
(Gülerek) Her şeyin iyi gittiğini düşünsek bile stadyum da dahil olmak üzere bu tutkuyu her yerde hissetmeniz mümkün. Buradaki herkes takımlarını kalpten destekliyor. Futbol, onların hayatı ve ben de Fenerbahçe'nin bir parçası olmaktan çok gururluyum. Burada büyük bir baskı var.

Baskıya alışık mısın?
Evet, yoksa hiç gelişemezdim. Ulaşmak istediğim çok büyük hedefler var.

Neler?
Fenerbahçe'yle başarılı olmak ve orta vadede milli takıma çağrılmak. Uzun süredir en büyük hedefim bu. Bunun için çok çalışıyorum.

Seni 4 yıl önce çağırmışlardı.
Evet ama oynamadım. Daha sonra Lille'de kötü bir dönem geçirdim.

Şu anda her şeyin sende bittiğini söyleyebiliriz.
Fenerbahçe, bütün beklentilerimin üstüne çıktı. Kulüp, taraftarlar, takım ve hoca... Burada her şey fantastik. Her şey harika.

Zürih'teki son zamanlarında durum böyle değildi. Seni oynatmak istemediler ve ayrılmaya zorladılar.
Ayrılığım için tüm taraftarlardan ve kulüpten özür dilemek istiyorum. Zürih'le kupayı kazandığımız ve UEFA Avrupa Ligi'ne kaldığımız harika bir yıl geçirdim. Kötü olan tek şey veda şeklimdi.

Peki neden bu kadar öfkeliydin?
Öfkeliydim çünkü medyadan öğrendiğim kadarıyla Zürih, Fenerbahçe ile görüşmeyi bırakmıştı ve bu durumda Zürih'te kalmak zorundaydım. Görüşmeler bir ay boyunca sürdü ve aslında anlaşmaya varılmıştı. Bu yüzden çok mutluydum ama bir anda ayağıma kadar gelen bu büyük fırsatı engellemek istedikleri duygusuna kapıldım ve öfkemi açığa vurdum.

Zürihliler çok duygusal.
Ben de duygusalım ve hatta biraz deliyim. Ancak bu, benim kendi stilim ve oyun tarzım. Bir futbol delisiyim ve hedeflerime ulaşabilmek için her şeyi yapıyorum. Bunun için geçmişe bakabiliriz.

Türkiye'deyken de Zürih'i takip ediyor musun?
Elbette. Eski takım arkadaşlarımla düzenli olarak görüşüyoruz. Aldıkları tüm sonuçlardan haberdarım.

Peki Zürih'in gol atmakta büyük sıkıntı çektiğini görüyor musun?
Evet ama ne diyebilirim? Zürih, bana gelen bir teklif olduğunu çok önceden biliyordu. Ancak takımın UEFA Avrupa Ligi ve ligde çıktığı son maçlardaki oyunu çok çok iyiydi.

Eski kulübün için ne diliyorsun?
UEFA Avrupa Ligi'nde kusursuz bir sezon geçirmelerini ve bu sezon yeniden bir kupa daha kazanmalarını diliyorum.

UEFA Avrupa Ligi'nde Zürih ile Fenerbahçe karşılaşabilir.
Bu, benim için rüya gibi bir şey olur. Yeniden Zürih'e gelmeyi çok isterim.

Hâlâ otelde mi yaşıyorsun?
Hayır, güzel bir ev buldum.

Yalnız mısın?
Evet ama öncesinde kendimi yalnız hissedip hissetmediğimi sormanız lazım. Ailem ve arkadaşlarım zaman zaman ziyaretime geliyor. Yalnız kaldığımdaysa resim yapmayı seviyorum. Benim için her zaman harika bir boş zaman aktivitesi. Beni tatmin eden bir şey.

Senin için şu anda resmedilebilecek çok şey olmalı. Zira İstanbul harika bir şehir.
İstanbul, inanılmaz güzel ve çok kültürlü bir şehir. Pek çok harika restoranıyla eski bir şehir.

Rehberlik yapabilecek seviyeye geldin mi?
Hayır. Meslektaşlarım ve kardeşimle pek çok yeri gezmemize rağmen buraya turist olarak gelmedim. Fenerbahçe'yle başarılı olmak istiyorum.