BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  MEDYA

Flash TV spikeri devlete kafa tuttu: Sen kimsin la! Sen nesin?

Flash TV Haber Bülteni sunucusu, Karadeniz yaylalarının "Yeşil Yol" adı altında birleştirilme projesini canlı yayında eleştirdi.

Abone ol

Flash Tv Haber Bülteni sunucusu Mustafa Yenigün, Karadeniz yaylalarının "Yeşil Yol" adı altında birleştirilme projesini canlı yayında çok sert sözlerle eleştirdi.

Karadeniz'de yaşayan babasının kanserden öldüğünü söyleyerek Havva Ana gibi bir soru sordu. Yenigün şunları söyledi:

"Ey sevgili devlet, biz sana sevgili diyoruz ama sen betonu, asfaltı daha fazla seviyorsun. Çünkü beton ve asfaltın gittiği her yere, hemen ardından rant da gidiyor. Sen Yayla çocuğunun önünden lüks cip geçirirsen, bir de Yayla Turizmi diye cennet köşelere otel dikersen, kusura bakma ama bizim gözümüzde koca bir hiç olursun. Karadeniz'in dalgası gibi hırçın anaları, iş makinelerinin önünde durdu. Toprak da anadır. Sana da devlet ana dedik ama senin analığın laftaymış. Sen doğanın hediye ettiği ne varsa üzerine beton dökmeye başladın. Karadenizin yeşili doların yeşilinden daha güzel. Çernobilden nesli kurumuş insanların toprağına nükleer santral yapmaya kalkıyorsun. Bak sen devletsin ama bilmezsin. Karadenizdeki mezarlıklara gir de bir gez, hayatının baharında Çernobili gören kim varsa 60'ını görmeden kanserden ölmüş. Biri de benim babam. O yüzden Havva ana gibi benim de sana soru sormaya hakkım var ey devlet, hem de kendi şivemle: Sen kimsin la! Sen nesin?

ÖNCEKİ HABERLER
Londra Heathrow Havaalanı'nda yeni pist protestosu
CHP o iddialar için harekete geçti!
Koalisyon görüşmeleri tek bir seçenek var o da...
Paris'te silahlı soygun: Rehineler var
Erdoğan'ın iftarına katılan ünlülere hakaret
Kadir Topbaş eşi Özleyiş Topbaş ve çocukları kimdir?
Yorumlar 42 yorum