BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  GÜNCEL

FETÖ'nün yeni oyunu kontörlü hattan gelen telefonun sırrı

Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında FETÖ'nün yeni oyununa dikkat çekti. Selvi, ankesörlü hattan yeni tayin edilen subayları arayan asker imamları yazdı.

Abone ol

FETÖ yeni sinsilikler peşinde. 15 Temmuz sonrası büyük darbe yiyen örgüt kendisini gizleme adına yeni taktikler kullanıyor.

İşte bu konuya değinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında ankesörlü hatlardan aranan subayların perde arkasını araladı. İşte o yazının ilgili bölümü:

"İSTİHBARAT birimleri, 15 Temmuz darbe girişiminden 1 yıl sonra Orta Anadolu’da bir ilimizde tespit ediyor. 2017 yılı Mayıs ayında tayin edilen subaylar arasında yaşanıyor. Ankesörlü hattan yeni tayin edilen bazı subayların telefonu aranıyor. Arayan şahıs sivil. Yeni görev yerine gelen subayı arayıp, o ildeki sivil bir şahsın adını veriyor. “Sizinle şu kişi ilgilenecek” diyor. Bir süre sonra o subayı ismi verilen şahıs arıyor.

Aranan askerin ne ByLock’u var ne Bank Asya’da hesabı. 2017 yılı yarısına kadar FETÖ bağlantısı tespit edilememiş. Ancak istihbarat birimleri titiz bir çalışma yapınca, kontörlü hattan gelen telefonun sırrı ortaya çıkıyor.

Arayan, o subayın daha önce görev yaptığı yerdeki “asker imamı”. Kendisini arayacağını söyleyip ismini verdiği kişi ise askerin yeni görev yerindeki asker imamı. FETÖ abisi, tayin nedeniyle görev yeri değişen subayı, o ildeki asker imamıyla irtibatlandırıyor. Tabii o şahıs aradan çekiliyor, bu kez o subayla yeni görev yerindeki “asker imamı” olan FETÖ abisi irtibata geçiyor.

KRİPTONUN KRİPTOSU
15 Temmuz’dan sonra yapılan tutuklamalara ve devam eden ihraçlara rağmen FETÖ’nün, TSK’da henüz deşifre olmayan askerlerle irtibatını koparmadığı ortaya çıkıyor. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün asker imamlarının, “sabit hat” üzerinden haberleştikleri tespit edilmişti. Daha önce ByLock, Eagle ve Kakao Talk kullanan FETÖ’cülerin, bunların deşifre olmaları üzerine “kontörlü telefonu” kullandıkları ortaya çıkmıştı.

SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNMAYACAĞINI KİM GARANTİ EDEBİLİR?
Benim anlattığım ise daha farklı. Telefonunda hiç bu programlar yüklenmemiş ve FETÖ’nün TSK içinde kullandığı yöntemlerden uzak tutulmuş bir tip yapılanmadan söz ediyorum. Zaten telefonlarında bu tür haberleşme programları çıkmadığı, 15 Temmuz’da Yurtta Sulh Konseyi’nin yayınladığı görevlendirmelerde isimleri yer almadığı için tespit edilemeyenlerden söz ediyorum. Kriptonun da kriptosu yani. FETÖ yeni bir darbe yapamaz deniliyor ama kimse kendini kandırmasın. Tespit edilemeyen unsurları ile bir suikast girişiminde bulunmayacağını kim garanti edebilir?"

ÖNCEKİ HABERLER
Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili şok rapor!
O avukat yine gözaltına alındı!
Tavşanlar gibi sevişin! Polonya vatandaşlarına bu çağrıyı yaptı!
Sakarya Arifiye'yi ayağa kaldıran tecavüz
İyi Parti'de bir istifa daha o isim de ayrıldı
Emir Elidemir yaşı kaç Masterchef Emir kimdir nereli sevgilisi var mı?
Yorumlar 4 yorum