BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  MEDYA

Fehmi Koru'dan safım bağnazım çıkışı

Yazar Fehmi Koru, Başbakan Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen ses kayıtlarına neden inanmadığını yazdı.

Abone ol

Star si yazarı, ses ayıtları için "Hiç zorlamayın, i-nan-mam..." diyor.

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ileri sürülen telefon görüşmeleri gerçek mi? Muhalefet partileri ve cemaat medyası 'gerçek' diyor. Peki hükümete yakın yazarlar ne düşünüyor?

"İSTERSENİZ SAF DEYİN BANA"

Tartışmalara katılan yazar Fehmi Koru, ise bugünkü köşesinde kasetlerle ilgili görüşünü "İsterseniz ‘saf’ deyin bana, isterseniz başka bir sıfat takın; bu tavrımın değişeceğini sanmıyorum." sözleriyle açıkladı. 

"Yarın, o seslerin ‘montaj’ olmadığına dair bir rapor da çıksa yine inanmakta zorlanırım..." diyen Koru, neden inanmayacağının gerekçelerini yazdı:

"Diyelim, baskı altında tutulduğu, zorlandığı için veya herhangi bir başka sebeple böyle bir yola başvurması gerekse bile, kendi oğlu ile kızını yanlışlığına bulaştırmayacağını bilirim..."

ABARTILI DENEMELER

Yazar, daha sonra komplocuların hesaba katmadığı tavrı bugünkü yazısında böyle açıkladı:

"Komplocuların hesaba katmadığı da benim gibilerin işte bu tavrı. İşittiğimiz her olumsuzluğa, günahı çağrıştıran her dedikoduya inanıvereceğimizi sanıyorlar; bir-iki küçük denemeden sonra bu keskin tavrımız yine de devam edince, bu defa, aklımızı mutlaka çelmeye yarayacağını sandıkları daha büyük ve abartılı denemelere başvuruyorlar. 3,5 milyon Euroluk bir görüntünün üzerine “Vay be” çığlığıyla atlanılmadığı gerçeğiyle karşılaşınca 800 milyon Euroluk bir iddia içeren kayıtları ortalığa saçmalarının sebebi bu."

Kasetlerle anılan cemaate sözü getiren yazar, Erdoğan'ın durumunu Gülen örneğiyle açıkladı. Koru'nun ses kayıtlarıyla ilgili görüşünü noktaladığı sözle,r medyada yeni bi rtartışmanın fitilini ateşleyecek gibi.

"EVET BU KONUDA BAĞNAZIM"

"Din âliminin yalan söyleyeceğine, dince yasaklanmış bir eyleme izin vereceğine asla inanmam ben...

Tayyip Erdoğangibi biri harama el uzatmaz; diyelim Şeytan’a uydu, onun gibi biri, günahına çoluğunu çocuğunu ortak etmez...

Fethullah Gülengibi bir din âlimi de, Kur’an’ın ‘başkalarının özeline burnunuzu sokmayınız’ anlamına gelen “Tecessüs etmeyiniz” (Hucûrat: 12) emrine muhalif hareket etmez; başkalarının özel hayatını dikizletmez, gizlice öğrenilenleri kem gözlerin önüne sunmaz, şantaj yapmaz ve yaptırmaz, gözdağı ve baskıyla sonuç almaya kalkışmaz...

O bunu yapmaya kalsa, yanında tek kişi kalmaz...

İnanan insan da sonuçta insandır ve günah işleyebilir; ancak işlenecek günahın da bir sınırı var...

Saf mıyım? Safım. Bağnaz mıyım? Evet, bu konuda bağnazım."

BİLAL ERDOĞAN KASETİNDE ÖYLE BİR DETAY VAR Kİ... AYŞENUR ARSLAN 4 NOKTAYI ŞÜPHELİ BULDU (TIKLA OKU)
ERDOĞAN VE BİLAL ERDOĞAN KASETİNDEKİ BU SANİYEYE DİKKAT! (TIKLA OKU)