BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  MEDYA

Fehmi Koru'dan çarpıcı seçim yazısı! Siyasette şok etkisi yapacak

Usta gazeteci Fehmi Koru bugünkü köşesinde partilerin yürüttüğü seçim kampanyasını değerlendirdi. AK Parti'nin yanlış bir seçim kampanyası yürüttüğünü söyleyen Koru, seçim sonuçlarına dair çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Abone ol

Yerel seçimlere 4 gün kaldı. Türkiye pazar günü sandık başına gidecek ve 81 ilin belediye başkanları belli olacak. Kimi illerin el değiştireceği ve kimisinde sürprizlerin yaşanacağı konuşulurken gazeteci Fehmi Koru’dan dikkat çeken bir yazı geldi. Koru, bugünkü yazısında partilerin seçim kampanyasını değerlendirdi. 

AK Partinin seçim kampanyasında hatalar yaptığına dikkat çeken Koru, seçimde yaşanabilecek olasılıkları kaleme aldı. 

Koru, AK Parti veya MHP’nin elinde bulunan büyükşehir belediyelerinden bazılarının muhalefet partilerinin gösterdiği adaylar tarafından kazanılması durumunda ne olacağını sordu ve; ''Ankara söz gelimi, ya da İstanbul? Bursa, Balıkesir, Antalya gibi AK Partili başkanlarca yönetilen kentlerimiz, Manisa, Adana, hatta Osmaniye gibi MHP’li belediye başkanlarına sahip kentler başka partilerin aday gösterdiği kişileri belediye başkanı seçerlerse? Olur mu, böyle bir sonuç çıkabilir mi bilemem elbette, ancak geçmişte yaşananlara baktığımda, yenilmez armada gibi görünen nice partinin hiç beklemedikleri seçimlerde seçmen tarafından façalarının bozulduğunu görebiliyorum’’ ifadelerini kullandı. 

Yerel seçim yerel iktidarları sarsacak sonuçlarla ülkeyi tanıştırırsa..

Ya bu ‘yerel seçim’ yerel iktidarları sarsacak sonuçlarla ülkeyi tanıştırırsa diyerek seçimde yaşanabilecek olasılıkları değerlendiren Koru, ''Özellikle de iktidarın bütün ağır toplarını sanki genel seçim imiş gibi cepheye sürmesi, ‘beka sorunu’ türünden ancak en son başvurulabilecek bir silahı erkenden söylem olarak benimsemesi ve her türlü ‘mahrem’ bilgi ve belgenin ortalığa saçılması söz konusu iken böyle bir durum yaşanırsa ne olacak? El altında hazır tutulan ‘dış güçler’ mazereti sandık başına yabancı ellerin müdahalesi düşünülemeyeceğine göre geçerli olmayacak, medyanın çok büyük bölümünün bu seçimde iktidar cephesine destek verdiği ortadayken ‘iç güçler’ bile mazeret olarak kullanılamayacaktır’’ dedi.

Muhalafet partileri en düşük profili sergiliyor

Muhalefette yer alan bütün partilerin şimdiye kadar gözlemlediği en düşük profilli sergilediğini belirten Koru, sürekli olmaz dediği senaryo olur ve muhalefet seçim sonunda iktidar cephesi karşısında daha başarılı görünürse, bu sürpriz durumun, siyasette kaçınılmaz biçimde bir şok etkisi yapacağını söyledi.

İktidar kaybederse muhalefet memnun olmayabilir

Koru muhalefetin ekonomik zorlukların daha da artacağı beklentisiyle var olan dengelerin değişmesini istemediği görüntüsü verdiğini ve iktidar cephesinin kayıpla çıkması durumunda muhalefetin bu seçimden, memnuniyet duymayabileceğini ifade etti. Koru sözlerini AK Parti yanlış bir seçim kampanyası yürütüyor’’ ifadeleriyle bitirdi. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri KOMSAR araştırma 9 ilde anket sonuçlarını açıkladı İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Mersin... Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Meral Akşener: Bu sözlerim hiç alkışlanmadı
Sen Anlat Karadeniz yeni bölüm neden yok ATV 27 Mart yayın akışı
Halı saha maçı sakatlığında 5 önemli nokta! Sakatlanınca ilk yapacağınız şey
Emlak Katılım Bankası'dan şube atağı
McGregor noktayı koydu
Erdoğan depremin son bilançosunu açıkladı
Yorumlar 7 yorum