Fatma Güldemet Sarı Kimdir?

Fatma Güldemet 1970 doğumlu. İlköğrenimimi Adana Atatürk İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Nurdağ Kireç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'de şirket ortağı, aynı zamanda Sarılar Mimarlık Ltd. Şti.'de şirket ortağı ve mimari proje sorumlusu olarak görev yaptı.  Aktif siyaset hayatına 2008 yılında AK Parti Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. 2011 yılı genel seçimlerde Adana 7.Sıra milletvekili adayı oldu. 2012-2014 yılları arasında AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı...

Fatma Güldemet 1970 doğumlu.

İlköğrenimimi Adana Atatürk İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı.

Nurdağ Kireç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'de şirket ortağı, aynı zamanda Sarılar Mimarlık Ltd. Şti.'de şirket ortağı ve mimari proje sorumlusu olarak görev yaptı. 

Aktif siyaset hayatına 2008 yılında AK Parti Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. 2011 yılı genel seçimlerde Adana 7.Sıra milletvekili adayı oldu. 2012-2014 yılları arasında AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu. 

Fatma Güldemet Sarı, 64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yürütüyor.