BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  GÜNCEL

Eyüp Eroğlu aslen nereli eşi Hatice Eroğlu ve çocukları kimdir?

Tokat Belediye Başkanı olan Eyüp Eroğlu aslen Tokatlı ve 1977 yılında doğdu. Hukuk fakültesi mezunu olan Eyüp Eroğlu'nun asıl mesleği avukatlık. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmaları olan Eyüp Eroğlu Hatice Eroğlu ile evlidir. Eyüp Eroğlu'nun 3 çocuğu vardır.

Abone ol

Uzun yıllardır siyasetin içinde olan isimlerden biri olan Eyüp Eroğlu  aslen Tokatlı ve 1977 doğumlu. İmam hatip lisesini tamamlayan Eyüp Eroğlu'nun asıl mesleği ise avukatlık. Tokat'a çok hizmet vermiş başarılı isim Eyüp Eroğlu Hatice Eroğlu ile evlidir. Eyüp Eroğlu'nun 3 çocuğu vardır. 

EYÜP EROĞLU KİMDİR: Eyüp Eroğlu 1977 yılında Tokat’ta doğdu. İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Tokat imam hatip Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans öğrenimine başladı. 1999 yılında Hukuk Fakültesi eğitimini tamamladı.

2001 yılından itibaren Tokat’ta serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmaları olan EROĞLU, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Eyüp Eroğlu Hatice Eroğlu ile evlidir. Eyüp Eroğlu'nun 3 çocuğu vardır.

Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesinin mevcut belediye başkanıdır.