BIST 5.096
DOLAR 18,80
EURO 20,41
ALTIN 1.162,75
HABER /  GÜNCEL

Eve girmeye çalışan hırsızlar baltayı taşa vurdu

KONYA'da evine girmek istedikleri kişi tarafından yaklaşık 15 kilometre takip edilen 2 hırsızlık zanlısı, polis ekipleri tarafından yakalandı.

Abone ol

Yaklaşık 15 kilometre takip ettiği hırsızları polise yakalattı. Şüphelilerle çok sayıda çalıntı ev eşyası ve motosiklet ele geçirildi. Konya merkez Meram ilçesi Gödene Mahallesi'ndeki evinin bahçesinden gelen sesi duyan Kemal Yeşilyurt, 2 kişinin kaçtığını gördü.

TAKİP EDERKEN POLİS EKİPLERİNE YER BİLDİRİMİNDE BULUNDU: Kaçan kişilerin komşusunun evine girdiğini fark eden Yeşilyurt, polisi arayarak yardım istedi. Geldikleri kamyonetle olay yerinden ayrılan şüphelileri aracıyla takip eden Yeşilyurt, polis ekiplerine de sürekli yer bildiriminde bulundu.

Yaklaşık 15 kilometre süren takibin sonunda 2 şüpheli, Batı Hadimi Mahallesi Hasanköy Caddesi'nde yakalandı. Şüphelilerin kullandığı plakasız kamyonette çok sayıda çalıntı ev eşyası ile bir motosiklet bulundu.

Gözaltına alınan Murat K. (29) ve Celal K. (30), sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Kemal Yeşilyurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Oğlum bir ses geldiğini söyledi. Bahçeye baktım, köpeklerden kaçan iki kişiyi gördüm. Karşı komşunun evine girmişler. Oradan çıktılar. Ben de yaklaşık 15 kilometre takip edip polise yakalattım." dedi.