BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  DÜNYA

Ev kredisi o'nu bombacı yapmış

Amerikan vatandaşı Faysal Şehzad’ın Taliban kampında bomba eğitimi aldığı ortaya çıktı!..

Abone ol

New York’taki ünlü Times Meydanı’nda bombalı aracı patlatmaya çalışan Pakistan kökenli Amerikan vatandaşı Faysal Şehzad’ın Taliban kampında bomba eğitimi aldığı ortaya çıktı.

Sorgusunda eylemi tek başına gerçekleştirdiğini iddia eden 30 yaşındaki Faysal, mahkemede her şeyi itiraf etti. ABD basınında eşi ve iki çocuğuyla aile fotoğrafları yayınlanan Faysal, Veziristan’da 5 ay boyunca Taliban kampında bomba yapımı konusunda eğitim aldığını söyledi. Komşuları tarafından “çok dindar” olarak tanımlanan Faysal’ın fotoğraflarda eşinin başının açık olması dikkat çekti. Bombacının verdiği ifade doğrultusunda Pakistan’da Faysal’ın akrabası olan iki kişi gözaltına alındı. Bilgisayar mühendisliği alanında iki Amerikan üniversitesinden lisans ve yüksek lisans diploması bulunan bombacının ekonomik kriz yüzünden mortgage kredisini ödeyemediği ve evini kaybettiği, tam bir Bush karşıtı olduğu belirtildi. Faysal’ın Pakistan Hava Kuvvetleri’nde görev yapan ve daha sonra Sivil Havacılık Kurumu başkan yardımcılığına getirilen Baharul Kal’ın oğlu olduğu belirlendi.

İRAN VE ABD’NİN Bİn Ladİn KAVGASI

ABD’nin sağcı televizyon kanalı Fox News’te yayınlanan bir belgeselde terör örgütü El Kaide’nin lideri Usame bin Ladin’in sanıldığı gibi Afganistan’da değil İran’da yaşadığı öne sürüldü. İddiaya göre Ladin, başkent Tahran’ın kuzeyinde Lüks bir evde yaşıyor. Ancak Amerika’da bulunan İran lideri Mahmud Ahmedinecad, bu iddiaya çok sert karşılık verdi. Amerikan ABC kanalına konuşan İran lideri, “Ben de Ladin’in Washington’da olduğunu duydum. Burada olması İran’da olmasından daha muhtemel. Çünkü Ladin ile Bush ortaktı. Bin Ladin hiç bir zaman İran ile işbirliği içinde olmadı” dedi.