BIST 1.127
DOLAR 8,30
EURO 9,75
ALTIN 506,49
HABER /  GÜNCEL

Ev borcu olanlar için Bakan Kurum'dan çok önemli açıklama

TOKİ'den ev alıp da borç ödeme konusunda sıkıntı yaşayanlarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, borçların güncellenmesi çalışmasının yapıldığını duyurdu.

Abone ol

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) alınan konutlara yönelik borçlara ilişkin, "Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor. Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor." dedi.

Malatya Valisi Ali Kaban'ı makamında ziyaret eden Kurum, belediye başkanlarıyla da toplantıda bir araya geldi. Kurum, daha sonra Yeşilyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Park ve Kuba Camisi'nin açılış törenine katıldı.

Kurum buradaki konuşmasında şunları söyledi:

"Çevre ve şehircilik alanında kentlere bizzat gittim ve yerinde tespitlerde bulundum. Çözümleri de yerinde bularak yapmaya çalışıyoruz. Bugün de bu vesileyle Malatya'mıza geldik. Şehrin ihtiyaçları noktasında Beydağı'ndan, şehir merkezindeki meydan otoparkına, altyapıyla alakalı yapılması gerekenlerin kararlarını alıp, sahada uygulamalarını yapıyor olacağız."

TOKİ'YE OLAN BORÇLAR GÜNCELLENECEK
"Devam eden 32 işimiz var ve bunların maliyeti de 140 milyon lira tutarında. Şehrin alt ve üstyapısı, sosyal ihtiyaçları kapsamında da bakanlığımız ve ilgili birimler çalışıyor. Bunun dışında Beydağı'nda kentsel dönüşüm alanında Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız iki etabı tamamladı. İnşallah üçüncü etapla ilgili kararları da bugün burada alacağız ve sahada hızlı bir şekilde inşasına başlayacağız. Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı da yine Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor. Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte vatandaşlarımıza bunları da duyuracağız. Şu an enflasyon, TEFE, TÜFE ortalaması yüzde 18-20 bile olsa biz bunların daha da altında bir düzenlemeyle inşallah vatandaşlarımıza o manada bir imkan sunuyor olacağız."

ÖNCEKİ HABERLER
EBA kursları ne zaman başlıyor ders programı tablosu
Gelinim Mutfakta Reyhan kimdir Hanife'nin sözleri çileden çıkardı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın acı günü
Türkiye’nin ilk yerli uçağının indiği Divriği Havaalanı böyle görüntülendi
Can Yaman'ın yeni sevgilisi Rabia Yaman kim ne iş yapıyor instagramı...
1 kıtalık 29 Ekim şiirleri kısa Cumhuriyet Bayramı şiirleri
Yorumlar 2 yorum