BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,27
ALTIN 506,88
HABER /  SPOR

EURO 2024'ü neden kaybettik? Oylamadan bir gece önce...

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığında Türkiye'nin masa başında kaybetmesinin bir numaralı aktörü oldu. Avrupa futbolunun patronu Ceferin, daha önce Türkiye'ye oy verecekleri yönünde görüş bildiren 5 icra kurulu üyesinin oylarını yaptığı kulislerle değiştirerek Türkiye'nin seçimi kaybetmesi sağladı.

Abone ol

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığında Türkiye'nin masa başında kaybetmesinin bir numaralı aktörü oldu. Avrupa futbolunun patronu olmasında en büyük desteği Türkiye ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den alan ve her ortamda da, "Türk Futbol Federasyonu'nun verdiği desteği unutmam mümkün değil" diyen Ceferin, daha önce Türkiye'ye oy verecekleri yönünde görüş bildiren 5 icra kurulu üyesinin oylarını yaptığı kulislerle değiştirerek Türkiye'nin seçimi kaybetmesi sağladı.

Milliyet'te yer alan habere göre; oylamadan bir gece önce UEFA İcra Kurulu üyeleriyle yüz yüze görüşmeler yaparak 9 üyenin oyunu garantileyen Türk ekibi seçime gayet emin şekilde girdi. Çok da başarılı bir de sunum yaptı. Ne var ki, oylama sonuçları beklentinin tam aksi çıktı.

Bakan Kasapoğlu'ndan EURO 2024 açıklaması

Büyük bir şok yaşayan TFF yöneticileri kısa bir şaşkınlığın arkasından yaptıkları küçük bir araştırma sonucunda Ceferin'in Türkiye'ye oy vereceği sözü veren delegelerle tek tek konuşarak oylarını değiştirttiğini öğrendiler.

EURO 2024 oylama sonuçları! Kazanan Türkiye mi Almanya mı?

Başta TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve 1. Başkanvekili Servet Yardımcı olmak üzere Ceferin'le iletişimi bulunan Türk yetkililer UEFA Başkanı'na tepkilerini gösterdiler. TFF'nin bu yıl içinde yapılacak UEFA Başkanlığı seçiminde Caferin ismine karşı çıkmayacağı ama hiç bir şekilde de desteklemeyeceği bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Çocuk yuvasında taciz ve dayak iddiaları
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Misafirin yaptığı 'pes artık' dedirtti!
Binlerce kez o programı kullandılar: O evde basıldılar!
Çalacak bir şey bulamayan hırsız bunu yaptı!
Sır ölüm: Kaza yapan arabada başından vurulmuş!
Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev kül oldu
Ceylin Atik cinayetini aydınlatacak detay!
Öğretmenden şok hareket! Evinin balkonuna çıkıp...
Konya'da kız yurdunda korkutan yangın
Yorumlar 44 yorum