BIST 4.930
DOLAR 18,83
EURO 20,22
ALTIN 1.133,95
HABER /  GÜNCEL

Eski milli futbolcuya dolandırıcılık suçlaması

Globerfi Yatırım İnş. ve Dış Tic. Şirketi yetkilileri eski milli futbolcu ve eşi hakkında suç duyurusnda bulundu.

Abone ol

Eski milli futbolcu Oktay ve karısı Buket Derelioğlu hakkında kendilerine ait olmayan üç daireyi satmaya çalıştıkları iddiasıyla soruşturma açıldı.

İstanbul'da faaliyet gösteren Globerfi Yatırım İnş. ve Dış Tic. Şirketi yetkilileri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na eski milli futbolcu Oktay Derelioğlu ve eşi Buket Derelioğlu hakkında suç duyurusu yaptı.

Başvuruda şu iddialara yer verildi: "Oktay Derelioğlu, Üsküdar Vaniköy'deki bir binada bulunan 3 dairenin 3 milyon dolara satışı için 3 Aralık 2010'da Globerfi Şirketi ile satış protokolü imzaladı. Derelioğlu, başka bir kişi üzerinde görünen dairelerin kendisine ait olduğunu söyledi. Daireleri satmaya karar verdiğini, masraf yapmamak için tapu kaydını üzerine almadığını ileri sürdü. Derelioğlu'nun bu beyanı aynen protokole geçirildi. Globerfi Şirketi, sözleşme gereğince, 4 gün sonra Derelioğlu ve eşi Buket Derelioğlu'nun banka hesabına 20 bin dolar yatırdı. Para yatırıldıktan sonra şirket, Oktay Derelioğlu'nu satış işlemleri için birçok kez aradı. Ancak Derelioğlu her seferinde bir mazeret uydurdu ve satış işlemi gerçekleşmedi. Bu süre zarfında araştırma yapan şirket, sözkonusu dairelerin gerçek sahibinin satıştan haberdar olmadığını, Oktay Derelioğlu ile de aralarında herhangi bir bağ bulunmadığını öğrendi. Bunun üzerine şirket 20 Aralık 2010'da Derelioğlu'na ihtarname çekti. Ertesi gün Oktay Derelioğlu, yanında getirdiği kişilerle Globerfi Şirketi'ne geldi. Derelioğlu, şirket yetkilisi Lütfi Erkişi'yi tehdit ederek kamera kayıtlarını sildirdi. Çekilen ihtarname gereğince 100 bin dolarlık cezai şarttan ve 20 bin dolardan vazgeçilmesini ayrıca kendilerine 125 bin dolar ödenmesini istedi."

'KAPAROYU ALDILAR'

Şirket yetkilileri, Oktay Derelioğlu ve eşinin 20 bin dolar kaparo alarak kendilerini zarara uğrattığını belirtti. Çifte; dolandırıcılık, tehdit ve haraç isteme suçlarından dava açılması talep edildi. İddia üzerine savcılık soruşturma başlattı. Derelioğlu çiftinin önümüzdeki günlerde savcılığa çağrılması bekleniyor.