BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  SEÇİM

Eski başkan HDP aday adaylığından çekildi

Selim Sadak, 2015 genel seçimleri HDP milletvekili aday adaylığından çekildi

Abone ol

KAPATILAN Halkın Emek Partisi’nin (HEP) eski milletvekili ve Siirt Belediyesi eski Başkanı Selim Sadak, HDP’ye yaptığı milletvekilliği adaylık başvurusunu çektiğini açıkladı.

Selim Sadak, Siirt’teki bürosunda yaptığı açıklamada bu kararı ailesi ve yakın dostları ile halkın istemleri doğrultusunda aldığını söyledi. Bu güne kadar her türlü bedeli göze alarak halka hizmet etmekten geri kalmadığını belirten Sadak, şöyle dedi:

"Mazlum halkımın hizmetinde olmayı kendime büyük bir görev onur saydım. Dün olduğu gibi gelecekte de halkıma hizmet yaklaşımı ile yaşamımı sürdereceğimin bilinmesini istiyorum. 36 yıllık siyasi yaşamım boyunca halkımın yaşadığı zulmü, acıyı yüreğimin derinliğinde hissettim ve halkımın varlık mücadelesini yaşam felsefem haline getirdim. Hiçbir bedelden kaçınmadım ve her zamanda bu mücadelenin en öndeki neferi olacağım. Partim ve Kürt halkı önderi sayın Abdullah Öcalan’ın başlattığı demokratik barış ve çözüm sürecinin bir militanı gibi çalışmayı sürdüreceğim. Geçmişte olduğu gibi şimdi de partimin vereceği hiçbir görevden kaçınmayacağımın da bilinmesini istiyorum. Bu açıklamayı bugün yapmamın sebebi, mücadele arkadaşlarım başta olmak üzere halkımın taleplerini göz önünde bulundurarak HDP Milletvekilliği aday adaylığına HDP Genel Merkezi’ne başvuru yapmıştım. Genel Merkezce kabul edilen başvurumu, ailem ve yakın dostlarım ile yaptığım istişareler üzerine, siyasi mücadelemi başka kulvarlarda ve alanlarda sürdürmek üzere aday adaylık başvurumu geri çektiğimi tüm halkımızın ve kamuoyunun bilgisine açıklamak istiyorum."