BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,31
ALTIN 483,78
HABER /  DÜNYA

Esed güçleri saldırılarını yoğunlaştırdı

Esed güçleri ile muhalifler arasındaki çatışmaların şiddetlenerek devam ettiği son günlerde, ordu güçleri başkent Şam’ın batısında yer alan ...

Abone ol

Esed güçleri ile muhalifler arasındaki çatışmaların şiddetlenerek devam ettiği son günlerde, ordu güçleri başkent Şam’ın batısında yer alan Yabrut kentini bombalarken, Halep’te de muhaliflere ait kritik bir nokta Esed tanklarının hedefi oldu.
Şam’ın batısında yer alan Yabrut kentinde Esed güçlerine ait savaş uçakları şehri bombaladı; birçok yerleşim yeri saldırı sonrası kullanılmaz hale geldi. Esed güçleri saldırılar sırasında yer yer camileri de hedef alırken, bölge halkı ise saldırılar sonucu orduya öfke kustu. Halep kırsalında yaşanan çatışmalarda da ordu güçleri, muhaliflere ait önemli bir noktayı tanklarla bombaladı. Saldırı sonrası Esed güçleri, bölgenin kontrolünü ele geçirmeyi başardı.
2 yılı aşkın süredir Suriye’de devam eden iç çatışmalarda 100 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Savaş sonrası yaklaşık 2 milyon kişi Suriye’nin komşu ülkelerine kaçmak zorunda kalırken, BM gözlemcileri Esad’ın işkence, şiddet ve yağma politikasıyla halkına zarar verdiğini ifade etti.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlüler Bodrum’da gözaltına alındı
Karayolunun kapatılmasına sürücülerden tepki
Mustafa Balbay böyle bağırdı
E-5 Karayolu trafiğe kapatan göstericilere müdahale
Ergenekon davası karar bağlandı
Selim Erdoğan kimdir aslen nereli Selim Erdoğan dizileri
Yorumlar