BIST 8.031
DOLAR 28,87
EURO 31,58
ALTIN 1.893,66
HABER /  MAGAZİN

Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay arasındaki kavga büyüyor'

Paramparça dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, diziden ayrılan Nurgül Yeşilçay'ın 'Mobbing' iddialarına sert ifadelerle yanıt verdi.

Abone ol

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Hürriyet Gazetesi'nde Ayşe Arman'a verdiği röportajda kendisine çeşitli suçlamalarda bulunan Nurgül Yeşilçay'a sosyal medyadan cevap verdi.

Erkan Petekkaya, Paramparça dizisindeki eski rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay için ağır ifadeler kullandı.

"ERKEKLİĞİMİ BUGÜNE KADAR.."

"Nurgül Yeşilçay'ın açıklaması üzerine zorunlu açıklamam" diye başladığı açıklamasında Petekkaya, "Her kelimesi düşünülmüş, tasarlanmış, Türk insanın yumuşak karnı neresi ise oradan vurmayı hedeflemiş yalan ve iftiralarla dolu röportajı okudum. Erkekliğimi bugüne kadar kimse üzerinden taçlandırmadığım gibi, taçlanacak durumun ‘cinsiyet' değil 'insanlık' olduğuna inananlardanım" ifadelerini vurguladı.

İşte Petekkaya'nın açıklamasının tamamı:

"KENDİ AYARSIZLIKLARINI BİR KADIN HAREKETİNE DÖNÜŞTÜRME ÇABASINDA"

"Set ortamında kadın erkek yoktur 'oyuncu' vardır. Ama her şeyden öte olunması gereken şey, 'insan'dır. Mertlik de, 52 bölüm sonra diziden disiplinsizlikleri ve çirkin davranışları sebebiyle gönderildiğinde, beyaz gömleğini giyip, 'bu adam bana mobing uyguladı'dan başlayıp, laf aralarında dizinin reytinginin düştüğünün altını çizip, 11 yaşında erkek çocuğu annesi olmasından bağlayıp, sonucunda da 'aslında bana asıldı da ben yüz vermedim' imasına vardırmak ve tamamen kendisinden kaynaklı ayarsızlıklarını bir kadın hareketine dönüştürmek çabası değildir.

"BUNLAR DİZİDEN KOVULDUĞU İÇİN..."

Bunlar diziden kovulduğu için sektör içinde yaşadığı hezimetin hastalıklı dışa vurumundan başka bir şey değildir. Ayrıca kadın erkek fark etmez benim de 12 yaşımda pırlanta gibi bir oğlum olduğunu, müthiş hassas ve düşünceli insan kisvesi imajına bürünmüş, demogojiler ve yalanlar üstünden kadınlığını kullanarak prim yapmaya çalışan bu insana hatırlatırım. Güneş balçıkla sıvanmaz. Yaşananların şahitleri zaten konuşacak ve gerçek gün yüzüne çıkacak.

"İÇİM ÇOK RAHAT"

Kendimden emin olduğum için içim çok rahat, herkese iyi pazarlar. (Ayrıca şu an çalıştığım yapım firması Endemol Shine Türkiye ve oyuncu arkadaşlarım dışında, daha önce çalıştığım oyuncu arkadaşlarıma mesela Hatice Şendil'e, 'Öyle Bir Geçer Zaman ki' adlı dizide oynadığım Ayça Bingöl'e, o dizinin kadın yönetmeni Zeynep Günay Tan'a, aynı tastan çorba içtiğimiz tüm set çalışanlarına, bugüne kadar çalıştığım yapımcı firma sahiplerine fikirlerini sorduğunuzda benim sektördeki duruşumu size anlataracaklardır. Denize düşmüş yılana sarılmış Nurgül Yeşilçay'ın çirkef ve yalan sözleri ile beni yargılamayın. Emin olun gerçeği göreceksiniz)."