HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'ın yanındakiler bakın kim çıktı

Bilal Erdoğan'la fotoğraf çektiren sakallı vatandaşlar sosyal medyada IŞİD militanı olarak yansıtıldı ama gerçek bambaşka...

Ciğeristan Restaurant'ın sahibi Kember kardeşler, Bilal Erdoğan'la fotoğraf çektirince başlarına gelmeyen kalmadı. Fotoğrafları sosyal medyada paylaşılıp "IŞİD üyesi" bile dendi. Oysa ünlü olmak için İstanbul'a gelen iki kardeşin profesyonel olduğu sadece iki alan var: Müzik ve ciğercilik.

BİLAL ERDOĞAN VE EL KAİDECİ ARKADAŞLARI

Hataylı İsmail ve Ali Kember kardeşlerin hayatı 3 ay önce sahibi oldukları Ciğeristan Restourantı'na müşteri olarak gelen Bilal Erdoğan ile fotoğraf çektirdikten sonra değişti. Önce marjinal gruplar tarafından, 'Bilal Erdoğan ve El-Kaideci arkadaşları olarak lanse edilen Kember Kardeşler, son günlerde de Bilal Erdoğan'ın IŞİD üyesi arkadaşları olarak gösterilmeye başlandı.

FOTOĞRAFI PAYLAŞINCA...

Yerel seçimlerden 10 gün önce sahibi oldukları Ciğeristan Restaurant'ın İkitelli şubesinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı ağırlayan İsmail-Ali Kember kardeşler her ünlü sima gibi onunla da fotoğraf çektirdi. Bilal Erdoğan ile yemek yediği masada fotoğraf çektiren Kember kardeşler daha sonra bunu bir sosyal paylaşım sitesinde paylaştı.

Kardeşler, kısa süre sonra paylaştıkları fotoğrafın altında diğer paylaşım siteleri de dahil olmak üzere yapılan yorumları görünce şoke oldu. İsmail Kember, "Bizi tanıyanlar kulak asmıyor. Ancak birçok bilmeyen tanımayan kişi de internette hakaret ediyor küfür ediyor. Kılık kıyafetimize, görüntümüze bakarak bizi yargılıyorlar" dedi.

screen-shot-1435-08-19-at-10.01.15-am.png 

İSTANBUL'A KASET YAPMAK İÇİN GELDİLER

Son günlerde fotoğrafları sosyal medyada terör örgütleriyle anılsa da Kember Kardeşler yıllarca gece hayatında gazinolarda piyanist şantörlük ve şarkıcılık yapmışlar. İstanbul'a kaset yapmak için gelen İsmail Kember 'Sen alemi bilir misin?' adıyla kaset bile çıkarmış. İki kardeş yıllarca gazinolarda çalıştıktan sonra yaklaşık 15 yıl önce tövbekar olup dine yönelmişler. Çok farklı işlerde çalışan iki kardeş halen 3 şubesi olan Ciğeristan'ın ilkini Fatih'te açmışlar. Mersin'de Ciğerci Apo'nun çıraklığını yapan İsmail Kember ve kardeşi Ali Kember İstanbul'daki bu son işlerinde müthiş bir başarıya imza atarak 3. şubelerini de 4 ay önce açmış.

PAPAZ DA GELİR, AVRUPALI DA

Her siyasi görüş ve görüntüden müşterileri olduğunu kaydeden Ali Kember, 'Papaz müşterilerimiz geldi. Amerikalı, Avrupalı müşterilerimiz geldi. Gelen ünlü müşterilerimizle de fotoğraf çektiriyoruz. Bu her işletmede yapılan bir şey. Bilal Erdoğan geldiğinde de talep ettik bizi kırmadı. Hatta internette çıktıktan sonra da 2-3 defa geldi' dedi.

BİZ TERÖRE KARŞIYIZ 

Ali Kember, 'Görüntümüz nedeniyle bizi terör örgütü üyesi olarak tanıttılar. Biz İslam'da şiddete, teröre karşıyız. Böyle örgütlerle bağımız bir yana sempatizanlığımız dahi yok. IŞİD örgütünü 20 gün önce duydum. Bu şiddet yanlısı insanlarla birlikte anılmak çok üzücü' dedi. Yıllarca sanat dünyasında bulundum, kasetim çıktı ama bu kadar ünlü olmamıştım diyen İsmail Kember ise 'Müşterilerimiz bizi tanıdığı için daha çok sahiplendi. Böyle ünlü olmak istemiyorduk. Böyle giyinen sakal bırakan çok insan var. Bu şiddet yanlısı oldukları anlamına gelmez' diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İşsizlik rakamları tek haneye düştü
Ukrayna doğal gaz kesintisi ile karşı karşıya
'Baba'ya şapkalı babalar günü pastası
Müslümanlık taslayan acayip yaratık...
Erdoğan'dan medyaya konuşmayın uyarısı
Sen Anlat Karadeniz 56. bölüm 2. fragmanı
Yorumlar 49 yorum