BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  DÜNYA

Erdoğan’ı kimseye yedirmeyiz”

Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, “Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirmeyiz. Biz de yedirmeyiz önderimiz olarak, bize oy verenler ...

Abone ol

Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, “Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirmeyiz. Biz de yedirmeyiz önderimiz olarak, bize oy verenler de yedirmez” dedi.
Habertürk TV’de gündeme dair önemli açıklamalar yapan Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Gezi Parkı olaylarında polisin uygulamalarında sertlik olabileceğini belirterek, “İlk anda uygulanan polisin müdahalesinden dolayı bir takım eleştirilerde haklılıklar olabileceği gibi, daha sonra polis çekilirken polise dönük şiddet var. Bunun üzerine polisin gaz kullanması var. Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi’ne dönük bir saldırı imha etme, işgal etme saldırısı var. Polisin buradaki uygulaması ile, birinci etaptaki uygulamalarını birbirine karıştırmamak lazım. Dün gece kaymakamlık binalarına saldırıldı, Karşıyaka ilçe binamız yakıldı. Bir çok yerde yollar kesiliyor. Araçlara saldırılıyor. Yani burada tamamen devlet otoritesi ortadan çekilecek mi? Şu anda Taksim Meydanı açıldı, isteyen orada dolaşabiliyor. Birilerinin normal yaşama müdahaleler etmesi bu başka bir şey. Buna karşı polis elbette gereken tedbirleri alma durumundadır. Farklı maksatlarla orda bulunan insanlar var. CHP’liler demokratik eylem yapamazlar mı? Elbette yapabilirler. Ama sen yolu kesersen, mahalle arasında bir çatışma çıksın diye uğraşırsan bu başka bir durumdur. Bu demokratik bir eylem olarak görülemez" diye konuştu.

”28 ŞUBAT’TAKİ UYGULAMALARDAN NE FARKI VAR”
Yaşananları 28 Şubat sürecine benzeten Akdoğan, "Milyonlarca ağaç dikmiş bir iktidarı siz doğa katliamı yapmakla suçluyorsunuz. Ama diğer taraftan bunu bir tertibe çevirmek, hükümeti yaralamak veya devirmeye dönük başka bir provokasyona çevirmek bu ayrı bir konu. Bunun 28 Şubat’taki bir takım uygulamalardan ne farkı var? Farklı alanlarda iktidarı köşeye sıkıştırmak veya siyaseti tanzim etmek için bir takım müdahalelerde bulunuyorsunuz. Bu, kabul edilebilir bir durum olarak görülemez" dedi.
“Belki de önümüzdeki yıl seçimler, cumuhurbaşkanlığı seçimi, buna dönük bir prova gibi de belki anlaşabilir. Yani bir karşı blok oluşturmak, insanları sokağa dökmek” diye devam eden Akdoğan, “Başbakanımız üzerinden yürüyen bir şey var. Farklı insanların farklı sebeplerden bir sorunu olduğu anlaşılıyor. Herkes dertlerini Başbakanın üzerinden, farklı sıkıntılarını bu olayı bahane ederek fırsatçılık yaparak gündeme getirmenin derdinde” ifadelerini kullandı.

”ERDOĞAN’I KİMSEYE YEDİRMEYİZ”
Hedefin Başbakan Erdoğan’ın imajını zedelemek olduğunu belirten Akdoğan, " Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirmeyiz. Biz de yedirmeyiz önderimiz olarak, bize oy verenler de yedirmez. Yüzyılda çıkan bir liderdir Başbakan. Dönüştürücü, karizmatik liderliği ile. Şu anda böyle başka bir lider de yoktur. Türkiye’nin değişim dönüşümü de bu liderlik üzerinden yürümektedir. Önümüzdeki yıl seçimler vesaire doğrudan sayın Başbakanımızın imajına zarar vererek burada farklı siyaset mühendislikleri yapmak isteyenler, şunu çok iyi bilsinler bu halk da başbakanına sahip çıkar. Biz de liderimizi bu tür şeylere feda etmeyiz” diye konuştu.
(İHA)