BIST 11.065
DOLAR 33,07
EURO 36,09
ALTIN 2.560,09
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan patlama sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da en az 30 kişinin öldüğü patlamaya ilişkin açıklama yaptı

Abone ol

Ankara'yı kana bulayan bombalı saldırıyla ilgili yazılı açıklama yapan Erdoğan, saldırınnın kardeşliği hedef aldığını belirterek "Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır." dedi.

PROGRAMLAR İPTAL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlama nedeniyle bugün İstanbul'daki programlarını iptal etti. Erdoğan Ankara düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. İşte o açıklama:

ŞİDDETLE KINIYORUM

“Bugün Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen terör eyleminde, birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, birçok vatandaşımızın da yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.     

Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz.

Teröre en büyük desteği, terör eylemleri ve terör örgütleri karşısında çifte standartla hareket edenler vermektedir.

Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile bugün Ankara Tren Garı’nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur.

Millet olarak, özellikle de siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya olarak, bu saldırıların tümüne karşı, aynı duyarlılıkla, aynı samimiyetle, aynı insani ve ahlaki duruşla tavrımızı ortaya koymalıyız.

KARDEŞLİĞİMİZİ HEDEF ALMAKTADIR

Diğer terör eylemleri gibi Ankara Tren Garı’ndaki saldırı da, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, geleceğimizi hedef almaktadır.

Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır.

Ankara’daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir.

HERKESİ TERÖRÜN KARŞISINDA YER ALMAYA DAVET EDİYORUM

Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum.

Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum.

Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.”