BIST 11.173
DOLAR 32,91
EURO 35,86
ALTIN 2.533,72
HABER /  GÜNCEL

Ankara'daki kanlı saldırı dünya basınında!

Ankara'da bugün düzenlenecek olan 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde gerçekleşen patlamayı ajanslar son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

Abone ol

Ankara ’da bugün düzenlenecek olan "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde gerçekleşen patlamayı dünya ajansları son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

Reuters: Türkiye 'nin başkenti Ankara'nın merkezindeki bir kavşakta iki patlama yaşandı. Patlamanın sebebi henüz bilinmiyor

AFP: Ankara'da tren garı yakınında yaşanan patlamada çok sayıda ölü var

AP: Ankara'da bir barış mitingini hedef alan iki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti.

Russia Today: Ankara'da iki patlamada onlarca kişi öldü ve yaralandı. Türkiye hükümet yetkilileri patlamanın terörist saldırı olduğunu söyledi. İntihar bombacısı iddiaları araştırılıyor.

BBC: Patlamanın yaşandığı yerden geçen fotoğraflarda çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği görülüyor.

Guardian: Türkiye'nin başkenti Ankara'da Kürt militanlarla devlet arasındaki çatışmayı protesto etmek için düzenlenen mitingin toplanma yeri olan yerdeki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti.

Sky News: Türkiye'nin başkenti Ankara'daki iki patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti. Hükümet yetkilileri patlamanın bir terör saldırısı olduğunu onaylarken intihar saldırısı olup olmadığının araştırıldığını açıkladı.

ITV News: Patlama, Kürt militanlarla Türk hükümeti arasındaki yaşanan çatışmayı protesto etmek için düzenlenen 'barış' yürüyüşünün toplanma yerinde meydana geldi.

Evening Standard: Türkiye'nin başkenti Ankara'daki şüpheli intihar saldırısında en az 20 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın nedeni henüz açıklanmazken hükümet yetkilileri araştırıldığını açıkladı. Patlama, yaklaşık üç hafta sonra yapılacak genel seçimlerin öncesinde yaşandı.

Daily Mail: Türkiye'nin başkenti Ankara'da düzenlenecek 'barış' mitingin hedef alan patlamalarda en az 20 kişi hayatını kaybetti. 1 Kasım'daki seçimlerden önce yaşanan patlamaların, intihar saldırısı olup olmadığı araştırılıyor.