HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan o filme onay çıkmadı avukatı ihtarname çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatından kesitlerin anlatılacağı "Dede Sultan" adlı filmin yapımına, çekimine ve gösterimine muvafakat vermedi.

Abone ol

CUMHURBAŞKANI Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, filmin hazırlıklarını sürdüren İstanbul'da Baran Medya şirketine "ihtarname" gönderdi.

"AKSİ DURUMDA YASAL YOLLAR BAŞVURACAĞIZ": İhtarnamenin "konu" kısmında "Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatını ve hatıralarını anlatmayı planladığınız 'Dede Sultan' isimli filmin çekimine ve gösterimine muvafakatımızın olmadığının, muvafakatımız dışında işbu filmin yapılması durumunda yasal yollara başvuracağımızın ihtaren bildirilmesidir" ifadelerine yer verilerek, şunlar kaydedildi:

"Tarafımıza göndermiş olduğunuz 'Cumhurbaşkanlığı Bilgilendirme Mektubu' başlıklı yazınız ve ekindeki bilgi ve belgeler ile Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatından kesitlerin anlatılacağı 'Dede Sultan' isimli bir film yapma niyet ve hazırlığı içinde olduğunuzu bildirmiş bulunmaktasınız.

ERDOĞAN'IN İZNİ YOK: Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsi geçen filmin yapımına, çekimine ve gösterimine muvafakati bulunmamaktadır.

Tarafınızca bu doğrultuda işlem tesis edilmesini, aksi takdirde yasal yollara başvurmak zorunda kalacağınızı vekil olarak ihtaren bildiririm."

ÖNCEKİ HABERLER
Yeşim Salkım kaç evlilik yaptı işte kocaları ilk eşi kim?
İstanbul'da kar saati belli oldu! Arabanızı ana yola parkedin
Bir dilim kızarmış ekmek kaç kalori-Kalori hesaplama cetveli
Yeşim Salkım kimdir, aslen nereli evlilikleri ve çocukları
Yeşim Salkım Eğreti Gelin Ladik film yorumları nasıl-güzel mi?
Erdoğan'dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Yorumlar 1 yorum