BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan flaş sözler! Birileri fesat kaynatıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Birileri bir fitne, fesat kaynatıyor. Oyumu Cumhurbaşkanı'na vereceğim ama parlamentoda oyumu AK Parti'ye vermeyeceğim. Bu oyunu da bozmaya var mıyız?' dedi. Muharrem İnce'nin adaylığıyla ilgili ilk kez konuştu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi'ne katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada CHP'nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce ile ilgili eleştirilerde bulunarak "Haftalardır milleti oyaladılar. Yok çatı dediler, pencere dediler. Sonuçta 'İnce' siyasette karar kıldılar" dedi. AK Parti seçmenini uyaran Erdoğan, 'Oyunu Erdoğan'a verip AK partiye vermeyeceğini' söyleyerek tezgah kuranların ortaya çıktığını söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasını satırbaşları şöyle:

"BİRİLERİ FESAT KAYNATIYOR"

Birileri bir fitne fesat kaynatıyor. Bu ne biliyor musunuz? 'Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti'ye vermeyeceğim.' Böyle bir şeye siz ne diyorsunuz? Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozmaya var mıyız? Bu oyun, bu tezgah... Kimlerin olduğunu anlıyorsunuz. İnşallah bu münafıklar çetesini 24 Haziran'da hep birlikte yere gömeceğiz.

"NEREDE O CUMHURBAŞKANI ADAYI?"

Birileri çıkmış diyorlar ya... 'Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek.' Nerede o cumhurbaşkanı? O aday nerede? Ziya Paşa 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri' diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Biz eserlerimizle milletin karşısındayız. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı ne ile milletin karşısında. Bizim bu millete, bu ülkeye eser verişimiz yeni başlamadı. Ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığla başladı. Başbakanlığımla devam etti. Cumhurbaşkanlığımızla da devam ediyoruz. 

"İNCE SİYASETTE KARAR KILDILAR"

"YENİKAPI CUMHUR İTTİFAKI'NA DÖNÜŞÜ"

MHP ile kurduğumuz, BBP'nin de destek verdiği seçim ittifakıyla milletimizin karşısına çıktık. Dün adaylığımızın resmi başvurusu yapıldı. Yenikapı ruhu, 'Cumhur İttifakı'na dönüştü. Şimdi ne var? Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı'nda bütünleştik mi? Zira ümmetin buna ihtiyacı vardı, şimdi bunu yapıyoruz. Ayrılığa, gayrılığa son, artık birlik zamanı.

"BUNLARI DEHLEDİK, RAHAT DURMUYORLAR"

Biz çalışırken birileri de durmuyor. S&P diye bir kredi derecelendirme kuruluşu siyasi kararlar alıp bizim gerilediğimizi söylüyor. Haddini bil! Türkiye nerede siz neredesiniz? Biz zaten bunları dehledik. Artık onlara üyeliğimiz falan da yok. Ama onlar rahat durmuyor. Sen bu sınıfın öğretmeni değilsin. Öğretmeni olduğun yerlere bak.

ÖNCEKİ HABERLER
İlber Ortaylı Yörüklerle buluştu
Elindeki anketi açıkladı: AK Parti ve MHP'nin oyu...
NASA'nın yeni insansız uzay aracı Mars yolunda
Öğrencilerin üzerine yıldırım düştü: 12 yaralı var
Berat Albayrak Afrin'deki başarının sırrını açıkladı
Akşener: 24 Haziran'da cumhurbaşkanı seçileceğime inanıyorum
HDP Eş Genel Başkanı Temelli'nin pasaportuna el konuldu
Hıdırellez gelenekleri 2 rekatlık hızır namazı kılınışı duası
Ümraniye'de silahlı kavga: 2 yaralı
Hıdırellez dilek duası nasıl Hıdırellezde neler yapılır?
Yorumlar 31 yorum