BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Erdoğan'dan flaş personel alımı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devletin kemer sıkacağını söyledi. Erdoğan, hükümetin aldığı biz dizi kararları canlı yayında paylaştı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuda araçlardan binalara, personel alımından yatırımlara kaadr tasarruf yapılacağını duyurdu. dedi. Başkan Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 20. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

KAMU ARAÇLARINA SAYI VE NİTELİK SINIRLAMA
Bir başka önemli adımlarının kamuda her alanda ciddi bir tasarrufa gitmek olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Cari harcamalar konusunda araçlardan binalara ve personele kadar geniş bir tasarruf tedbirini hayata geçiriyoruz. Kamuda kullanılan araçları hem sayı olarak hem nitelik olarak sınırlandırıyoruz.

BAKANLIK VE GENEL MÜDÜRLÜKLER KİRACI OLMAKTAN ÇIKTI
Birçok bakanlıklarımız, genel müdürlüklerimiz kiracı. Bakanlık sayımızın 16'ya düşmesiyle birlikte kazanılan binaları değerlendirdik, planlaması yapıldı. Bundan böyle kiracı olan yerlerin tamamından çıkmak suretiyle onları buralara taşıyarak, buradan da çok ciddi bir tasarrufta bulunduk.


Personel alımında da dikkatli davranıyoruz. Şu kadar kişi emekli oldu, tamam emekli olduğu kadar kişiyi alabiliriz ama daha fazlasını almayacağız. Böylece kamu harcamalarında mümkün olan en yüksek tasarrufu gerçekleştirerek bütçe dengesine katkıda bulunacağız. Yani israf ekonomisi değil, üretim ve verim ekonomisine geçiyoruz." diye konuştu.

YATIRIMLAR KONUSUNDA ÖNEMLİ KARARLAR
Başkan Erdoğan, yatırımlar konusunda da çok önemli kararlar aldıklarını, buna göre eldeki kaynakları önceliği bitmeye en yakın projelere vererek, çalışmaların ilerleme durumuna göre kademe kademe kullanacaklarını bildirdi.

İHALESİ YAPILMIŞ AMA BAŞLAMAMIŞ YATIRIMLAR DURACAK
Yüzde yüze yakın hangi yatırım varsa öncelikle onları bitirmeye, yüzde 50'nin üzerindekilerin de yavaş yavaş bitirilmeye çalışılacağını anlatan Erdoğan, "Ama ihalesi yapılmış daha henüz doğru dürüst başlanmamış. Oturup konuşup onlara başlamayacağız. Onları şu anda bir kenara koyuyoruz. Zira şu andaki durum bunu gerektiriyor. Bunlar da yatırımların nevine göre yeniden ele alınacak. Onun için tüm bakan arkadaşlarımla dün kabine toplantısında bunları da konuştuk." bilgisini paylaştı. 

Erdoğan, özel sektör yatırımlarını, kamu özel iş birliği yatırımlarını, uluslararası yatırımları ise tüm güçleriyle teşvik etmeyi sürdüreceklerini, belirterek, "Üretim ve istihdam olmazsa olmazlarımız." ifadesini kullandı.

Berat Albayrak imzasıyla kamuya gönderildi! Son tarih 14 Eylül

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da lüks otomobilde kadına kurşun yağdırdılar!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Anayasa Mahkemesi'nden flaş Ayasofya kararı! İbadete açılacak mı?
Merkez Bankası: Parasal sıkılaştırmaya karar verdik...
2019 kışı nasıl geçecek bu sene kar yağışı var mı hava tahmini
Merkez Bankası faiz kararı bomba Erdoğan sonrası doların beklediği açıklama
Çanakkale sağanak yağış başladı saatlik hava durumuna bakın!
Yargıtay'dan ders gibi cinsel istismar kararı Yasemin Güneri yazdı
Eskişehir saatlik hava durumu son rapor geldi!
Soylu'dan flaş açıklama! PKK'yı çökerttik
Yorumlar 10 yorum