HABER /  GÜNCEL

Çanakkale sağanak yağış başladı saatlik hava durumuna bakın!

ÇANAKKALE hava durumu saatlik tahmin meteoroloji açıkladı yeni rapor korkuttu. Öğleden sonra özellikle etkisini arttırması beklenen etkili sağanak yağış bugün Çanakkale'de gün boyunca devam edecek. Çanakkale haritalı 5 günlük hava durumuna bakıldığında ise yağışlar haftasonu etkili olmayacak.

ÇANAKKALE hava durumu meteoroloji saatlik tahmini korkuttu. Bugün öğleden sonra başlaması beklenen sağanak yağış gün boyunca etkili olacak. Çanakkale 5 günlük haritalı hava tahminlerine bakıldığında ise sağanak yağış yarın (14 Eylül) cuma günü etkisini azaltacak. Çanakkale saatlik hava durumunu verile ise korkuttu çünkü sağanak yağış gün boyu etkili, yer yer etkisini arttıracak. Sel baskınlarına aman dikkat!

Son yapılan değerlendirmeler ile Balıkesir Radarı ve Uydu görüntülerinden alınan son verilere göre: Çanakkale İl Merkezi ve Eceabat'ta kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir.

Yerel kuvvetli yağış sebebiyle oluşabilecek su baskını, ani sel, iç kesimlerde yerel dolu yağışı ve yıldırım riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Şiddetli yağışın meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde devam eden yağışların hafta sonuna kadar etkisini artırarak aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Akdeniz kesimlerinde sağanak ve gök görültülü sağanak bekleniyor.

4 İL İÇİN UYARI: Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir'de yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bu illerde sağanağın 14 Eylül Cuma günü de devam edeceği öngörülüyor. Yağış alan bölgelerde yağış anında zaman zaman kuvvetli rüzgar esecek

YAĞIŞLAR HANGİ BÖLGELERDE ETKİLİ OLACAK: Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğusunda ise cuma günü sağanak ve gök görültülü sağanak etkili olacak. Yağışların Marmara'nın doğusu, Çanakkale'nin iç ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinde, cuma günü ise Marmara'nın doğusu ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Yargıtay'dan ders gibi cinsel istismar kararı Yasemin Güneri yazdı
Eskişehir saatlik hava durumu son rapor geldi!
Soylu'dan flaş açıklama! PKK'yı çökerttik
Kütahya yağışlar ne zaman bitecek yeni hava durumu raporu
Müftünün yaptığı sahtekarlığa bak! Bir de savundu...
Çin coronavirüsü belirtileri! Öksürükle başlıyor zatürre gibi belirtileri var
Yorumlar