HABER /  POLİTİKA

Erdoğan: Toplantı merkezlerini vurduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil'de PKK elebaşlarının toplantı merkezlerinin TSK tarafından vurulduğunu, henüz net bir netice bilgisi gelmediğini ancak vurulduğu bilgisinin kesin olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kandil'e yönelik son operasyonlarda bölücü terör örgütünün toplantı alanının vurulduğunu bildirerek, "Henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin." dedi. Erdoğan, "Size bir kaç gün içinde iyi haberim var' dediğim buydu." ifadelerini kullandı.

Bölücü örgüt PKK'nın yapılandığı Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine yönelik operasyonların düzenlendiğini anımsatan Erdoğan, "Şu anda biz, Kandil'in üzerinden biz ısrarla duruyoruz. Orada da ilk adım biz 20 uçakla orada 10 önemli hedefi vurduk. Bunlar cephanelik filan." dedi. 

Düzenlenen operasyonların ardından işi peşinin bırakılmadığı, istihbarat çalışmalarının sürdürdüğü vurgulayan Erdoğan, şu bilgileri verdi: 

"Bu yeni çalışmalarda yeni bilgilere ulaştık. Yeni bilgilerle beraberde tekrar operasyonlarımızın yaptık. Bu son operasyonlarda oradaki çok önemli, bunların toplantı alanlarını vurduk. Şimdi onların henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin. Bunu ilk defa sizinle paylaşıyorum. Belki bu akşam Silahlı Kuvvetlerin sitelerinde de yayınlanabilir." 

"Kandil'de toplantı halinde vurulanlar arasında ciddi isimler var mı?" sorusu üzerine Erdoğan, "Biz bunu büyük ihtimal olarak görüyoruz." dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Adil Öksüz'ü korumak için harekete mi geçtiler?
Erdoğan’dan İnce’ye otoyol ve köprü cevabı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat
Soylu: Kandil'i silip süpüreceğiz
Evinde uyurken yıldırım isabet etti
2020 Hac fiyatları Diyanet kişi başı otel konaklama fiyatı
Yorumlar 22 yorum