BIST 1.154
DOLAR 7,72
EURO 9,09
ALTIN 472,82
HABER /  MİLLİ PİYANGO

Sayısal Loto çekilişi (16 Haziran 2018)

Sayısal Loto çekiliş sonuçları, Milli Piyango İdaresi'nin gerçekleştirdiği çekilişle birlikte açıklandı. Her hafta cumartesi akşamı çekilişi gerçekleşen Sayısal Loto'nun bu haftaki şanslı numaraları belli oldu.

Abone ol

Sayısal Loto çekiliş sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve bu haftanın kazanan numaraları açıklandı. Sayısal Loto sonuçlarında bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan çıkacak mı merak ediliyordu. İşte, 16 Haziran Sayısal Loto sonuçları...

10, 15, 22, 40, 41, 45

SAYISAL LOTO İKRAMİYESİ NASIL ALINIR?

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto çekilişleri sonucunda; 3, 4, 5 ve 6 bilen talihliler ikramiye kazanır. Çekilişte ikramiye kazananlardan; 3 ve 4 bilenler loto bayilerinden,
5 bilen talihliler loto bayileri veya Milli Piyango İdaresi şubelerinden,
6 bilenler ise Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilirler.

Sayısal Loto’da büyük ikramiye için gerekli olan 6 bilenin çıkmaması halinde, ikramiye tutarı sonraki hafta 6 bilene verilmek üzere devreder. Çekilişte devir sayısı üçten fazla olamaz. İkramiyenin dördüncü haftaya devretmesi ve dördüncü haftada da 6 bilenin çıkmaması halinde 5 bilenler arasında dağıtım yapılır.

KUPON YIRTILIRSA İKRAMİYE VERİLİR Mİ?

Sayısal Loto çekilişlerinde talihlilere ikramiyelerin ödenebilmesi için, kuponun korunmuş olması gerekir. İkramiye ödemesi için kuponda çekilen sayıların, barkod numarasının, güvenlik numarasının ve arka yüzde bulunan seri numarasının yetkili kişiler tarafından tam olarak okunması gerekir.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto çekilişinde yaş sınırı bulunur ve 18 yaşından küçük olanlar çekilişler için kupon dolduramazlar. Çekilişe katılım olsa bile, ikramiye ödemesi yapılmaz. Sayısal Loto kuponunda kolonlar yer alır. Kolonlarda da 1’den 49’a kadar sayılar bulunur. Her kolondan 6 tane sayı seçilir ve işaretlemesi yapılır. İşaretlemelerde kırmızı kalem kullanılmaması ve işaretlemelerin dik olarak yapılması gerekir. Oynanan kolonun gelecek çekilişler için de geçerli olabilmesi için, çoklu çekiliş kutucuğu işaretlenmelidir.

Sayısal Loto çekilişleri için katılım sınırı bulunmadığı için, istenilen sayı kadar kupon oynanabilir. Çekilişlere katılımlar saat 21.00’a kadar yapılabilir. Çekilişler her hafta Cumartesi günü Milli Piyango İdaresi’nin resmi internet sitesinden canlı olarak yayınlanır. Yayın sonrasında da kazanan sayılar ve büyük ikramiyenin hangi ile isabet ettiği ilan edilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Moskova'da taksi kalabalığın arasına daldı
İstanbul için kuvvetli sağanak uyarısı
Gece kulübünde biber gazlı katliam
Muharrem İnce: Bedelli askerliği bir şartla kabul ederim
Muharrem İnce: Alacaklılar kapıda bekliyor
Ortaokullar ne zaman açılır yüz yüze ders ne zaman başlayacak?
Yorumlar