HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patileri kesilerek ölüme terk edilen köpekle ilgili olarak devreye girdi. Erdoğan, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla konunun aydınlatılması adına talimat verdiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patileri kesilerek ölüme terk edilen köpekle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, "Sakarya’da meydana gelen ve hepimizi hüzne boğan hadisenin aydınlatılması için talimat verdim. Hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren Hükumet Tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeğin ölümüne ilişkin paylaşımda bulundu.

Hayvanları korumanın sadece görev değil, inancın ve insanlığın da gereği olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda'nın bir emanetidir. Sakarya'da meydana gelen ve hepimizi hüzne boğan hadisenin aydınlatılması için talimat verdim." açıklamasını yaptı.

"YENİ YAPTIRIMLARI YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ"

Erdoğan, 2004'te hayvanları korumaya yönelik ilk müstakil kanun olan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nu çıkardıklarını anımsatarak, şunları kaydetti: 

"Hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren hükümet tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız. Bütün vatandaşlarımızı hayvanları koruma konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum."

OLAY

Sapanca Yüzevler Mahallesi'nde ormanlık alandaki köpekleri beslemeye giden hayvanseverler, patileri ve kuyruğu kesilmiş yavru köpeğin yerde kıvrandığını görmüş, veterinere götürülen ağır yaralı köpek, tedavi için İstanbul'daki bir veteriner kliniğine gönderilmişti. İstanbul'da dün ameliyat edilen yavru köpek kurtarılamamıştı.

Bu vahşeti kim yaptı? Korkunç olayda bir kişi gözaltına alındı

ÖNCEKİ HABERLER
Soylu: Kandil'i silip süpüreceğiz
Evinde uyurken yıldırım isabet etti
Sayısal Loto çekilişi (16 Haziran 2018)
Moskova'da taksi kalabalığın arasına daldı
İstanbul için kuvvetli sağanak uyarısı
2022 maaşları ne kadar oldu zamlı ödeme günleri
Yorumlar 13 yorum