BIST 1.127
DOLAR 8,32
EURO 9,75
ALTIN 499,34
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan minik Irmak'ı telefonla aradı!

YOZGAT ’ta gerçekleştirilen AK Parti İl Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşemediği için gözyaşına boğulan 4 yaşındaki Irmak Ayşe İstek’in isteği gerçekleşti. Erdoğan Irmak Ayşe İstek’i telefonla arayıp davet etti.

Abone ol

Irmak Ayşe İstek ve ailesiyle telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, minik kızı ve ailesini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etti.

Telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Irmak Ayşe’nin heyecanı gözlerinden okundu. Ayşe Irmak’a Ankara’ya neden gelmediğini sordu ve “Yozgat’a geldim ama o gün çok kar vardı sen üşürsün diye baban seni eve götürmüş” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü Irmak Ayşe ve ailesini Külliye'ye beklediğini ve heyecanlanmaya başladığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, minik kız ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Irmak Ayşe’nin babası ile de görüştü.

ERDOĞAN KENDİSİNİ VE AİLESİNİ DAVET ETTİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından bugün de Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da Ayşe Irmak ile telefonda görüştü. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Irmak Ayşe’ye hayatında başarı dileyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti sonrası kendisini ve ailesini de davet ederek görüşmek istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştüğü için mutlu olduğunu söyleyen 4 yaşındaki Irmak Ayşe ise heyecanlı olduğunu söyleyerek Pazartesi günü Ankara’ya gideceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini dile getiren minik kız, "Cumhurbaşkanımızın yanına gidip onunla görüşeceğim” dedi.

ERDOĞAN'IN ADINI SAYIKLIYORDU

Ayşe Irmak’ın babası Ziya İstek ise yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a teşekkür ederek, “İnanın bizim beklemediğimiz bir olaydı. Kızımızın çocukluktan beri sürekli takip ettiği adını sayıklıyordu ve görmek istiyordu. Yozgat’a geldiği zamanda göremediği için de çok ağladı. Sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsun dün akşam bizi aradı. Mutlu olduk, bizi onure etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Kendisi bizi de davet etti, Pazartesi günü de gidip kendisini göreceğiz” şeklinde konuştu.

KÜLLİYE'DE ERDOĞAN'LA GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı göremediği için üzülen Irmak Ayşe İstek ve ailesi, Pazartesi günü Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. 

Minik kız, Cumhurbaşkanını göremeyince gözyaşına boğuldu

ÖNCEKİ HABERLER
Canan Kaftancıoğlu'nun eşi Ali Naki Kaftancıoğlu domuz eti mi yedi?
Yorgunluğunuz 9 nedenden kaynaklanabilir
Isparta'da askeri uçak düştü şehitler var
Canan Kaftancıoğlu domuz eti yiyen eşiyle ilgili ne dedi?
Afrin'de TSK'yı bekleyen büyük tehlike! YPG'nin hain planına bakın
PTT bugün açık mı PTT çalışma saatleri yarın açık mı?
Yorumlar 9 yorum