HABER /  GÜNCEL

Erdoğan ilk turda çıkamaz deyip CHP'nin adayını açıkladı

Türkiye'nin gözü yarın açıklanacak CHP adayında. Herkes bu adayın kim olacağını merak ediyor. SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, katıldığı canlı yayında CHP tabanının cumhurbaşkanı adayı olarak İlhan Kesici'yi görmek istediğini söyledi. Bayrakçı, seçimin de ikinci tura kalacağını belirtti.

CHP adayını yarın büyük bir şölenle açıklıyor. Türkiye CHP adayının kim olacağını merak ederken herkes adayın kim olacağın konusunda tahminler yürütüyor.

SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, CNN Türk’te yayınlanan programda konuştu.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin adayına değinen Bayrakçı, “CHP’nin şuanda en doğru adayı; en yüksek oyu alabilecek kişi ve daha önemlisi seçimi kazanma ihtimali olan tek kişi başından beri söylediğim İlhan Kesici’dir. Seçmen ve parti örgütü de bu yönde fikrini bildirmiş durumda. İl başkanlarına bir oylama yaptırdılar. Oradan çıkan sonucu iyi biliyorum” dedi.

ERDOĞAN’IN İLK TURDA ÇIKMASI İMKANSIZ: CHP’nin tabanından gelen sesin dinlemesi durumunda da Bayrakçı, ikinci turda alınacak oy oranının yüzde 50 civarında olacağını söyledi. Bayrakçı,”Erdoğan’ın bu tabloda ilk turda çıkması mümkün değil.

CHP ADAYINI DOĞRU BELİRLERSE YÜZDE 50 OY ALABİLİR

CHP adayını doğru belirler ve örgütü de çalışmalarını arttırırsa yüzde 50 civarında oy alınabilir. Tabi bu iki taraf için de geçerli. Yani biri yüzde 55, diğeri yüzde 45 olmaz. Bundan eminim, 52 ile 48 civarında biter seçimin ikinci turu” ifadelerini kullandı.

O partilerin liderleri CHP'den aday gösterilecek

CHP'nin adayı Abdullatif Şener mi? Olay açıklama

ÖNCEKİ HABERLER
Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru sayfası-2018
34 ilde kripto operasyonu! Çok sayıda askere gözaltı
Ünlü Gazeteci ve sanatçılar biraraya geliyor
Evde bakım maaşı yatan iller yeni güncel liste-2018
Bakan müjdeyi verdi! 4 yıl sonra kadroya alacağız
AKUT güvendeyim uygulaması nedir nasıl kullanılır?
Yorumlar 55 yorum