HABER /  POLİTİKA

Erdoğan: Haçlı bozuntularına sesleniyorum...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa mitinginde yaptığı konuşmada "Türkiye'nin yükselişi elbette Haçlı artıklarının zoruna gidecek." şeklinde konuştu. Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemediklerine dikkat çeken Erdoğan "Bize saldıran Haçlı bozuntularına, o katillerin sırtını sıvazlayan odaklara sesleniyorum'' diyerek arzu ettikleri şeyi başaramayacaklarını ifade etti. Erdoğan ayrıca oğlunun küstah paylaşımları nedeniyle Netanyahu'ya da bir tavsiyede bulundu.

Erdoğan konuşmasında "Türkiye'nin yükselişi elbette Haçlı artıklarının zoruna gidecek. Ne kadar rahatsız olursa olsunlar, biz asla geri adım atmayacak, asla pes etmeyeceğiz. Bize saldıran Haçlı bozuntularına, bizi hedef alan katillere, o katillerin sırtını sıvazlayan odaklara sesleniyorum: Başaramayacaksınız" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa’da halka hitap etti. İşte o konuşmadan öne çıkan detaylar: 

"Siz istemeseniz de biz Kudüs'ün hakkını savunacağız, Gazze'nin hukukunu savunacağız, Yemenli çocukların, Suriyeli muhtaçların, Afrikalı açların çığlığı olmaya devam edeceğiz."

Sen kimden yanasın?

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin sözlerine yönelik, "Terörün İslam'dan kaynaklandığını söyleyecek kadar seviyesiz bir adam, zelil bir adam. Sen kimden yanasın? Domuzdan yana mısın, bu milletten yana mısın? Hale bak..." ifadelerini kullandı.

"Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur, bunu da açıkça söylüyoruz." dedi.

Erdoğan, Yeni Zelanda'daki saldırıyı yapan teröristin silahının üzerindeki yazıların geçmişte kaldığını, artık başka bir dünyanın olduğunu söyledi.

Netanyahu oğlunun kulağını çek

"(Yeni Zelanda'da iki camiye saldıran terörist) Ne diyor o alçak? 49 kardeşimizi şehit eden o namussuz, diyor ki; 'Anadolu yakasında kalabilirsiniz ama Avrupa yakasına geçmeyeceksiniz.' Kimsin sen? Ha şöyle bir tevessül et de gel bakalım buralara. Tüm dünyanın göz bebeği olan İstanbul'a 'Konstantinapol' ifadesini kullanan ey Netanyahu, oğlunun kulağını çek. Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz terbiye metotlarımız farklıdır, sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Şenol Güneş'ten taraftara mesaj
Manchester City yarı final biletini kaptı
Erdoğan'dan Halepçe mesajı
Oktay terör mağdurunun ailesini Yeni Zelanda'ya götürdü
Zidanelı Real Madrid iyi başladı
2020 sigara zammı 5 Ocak sonrası yeni fiyatlar yayıldı
Yorumlar 22 yorum