HABER /  POLİTİKA

Erdoğan: Bu milletin hizmetkarı olmakla övündüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin kendisi hakkındaki sözlerine cevap vererek, "Ben bu ülkenin has evladıyım. Hiç bir zaman beyaz Türk olmakla övünmedim. Sadece bu memleketin, bu milletin hizmetkarı olmakla övündüm." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize mitinginde halka seslendi. Cumhurbaşkanı, İnce'nin 'Erdoğan beyaz Türk. Ben zenci. Ben Türkiye'nin zencisiyim. Erdoğan saraylı, ben gariban' sözlerine Rize'den yanıt verdi. Erdoğan, 'Çıkmış diyor ki, ‘Ben zenci Türklerdenim Erdoğan beyaz Türk’ Yahu ne dersen de bunlar tutmaz. Ben bu ülkenin has evladıyım. Hiçbir zaman 'Beyaz Türk' olmakla övünmedim. Bu milletin hizmetkarı olarak övündüm' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize mitinginde Ovit Tüneli'nin açılışına değinerek, "Birileri kekle pastayla muhallebiyle uğraşırken, biz, Türkiye'yi bir hayaliyle daha buluşturduk." dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

''MEMLEKETİMİ ÖZLEDİM''

''Ülkemizde 81 tane güzel var, ama bizim gözümüzde Rize hep bir tane. Bugün bizi bir kez daha bağrına basan Rizeli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Memleketimi çok özlemiştim. Anlaşılan Rize de evladını çok özledi. Geldik Ovit'e bir dolu, bir dolu aman yarabbim. Ve maşallah muhteşem Ovit tünellerinin açılışını yaptık. Bundan sonra İspir’e kuru fasulyeye çok daha hızlı gideceksiniz, Erzurum’a aynı şekilde. Ben karşımda yine rekora koşan bir Rize görüyorum. Sandıkları patlatacak mıyız? 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis’te AK Parti’yi desteklemeye hazır mısınız?''

Rize sadece burası değil. Türkiye’nin dört bir yanında bizim hemşerilerimiz var mı? Yurt dışında var mı? Ben sizden evladınız, kardeşiniz olarak bir şey rica ediyorum. Hepsini tek tek arayacaksınız. Yurt dışını arayacaksınız ki inşallah hem burada hem ülkemin her yerinde bunu başaralım. 

OVİT TÜNELİ

Bugün Karadeniz bölgemiz için tarihi bir ana şahitlik ettik. Önce Trabzon’a uğradım. Ardından 2012 yılında bismillah diyerek ilk kazmayı vurduğumuz Ovit Tüneli’nin bugün açılışını yaptık. Arabayla bir tünelin içinden gittik geldik. Ama ne güzellik… Ve düşünebiliyor musunuz 14,5 km gidiş, 14,5 km geliş. Böyle bir tünel. Ve dünyada bu eşi benzeri çok az olanlardan. E Rize’ye Erzurum’a bunlar yakışır. Bu İkizdere İspir yolu Ovit Tüneli ve bağlantı yollarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Şimdi birileri kekle pastayla muhallebiyle uğraşırken biz Türkiye’yi bir hayaliyle daha buluşturduk. Dün neredeydik Eskişehir’de? TANAP’ın açılışını yaptık.

İNCE'YE 'BEYAZ TÜRK' YANITI

Türkiye neler yapıyor, onlar neyle uğraşıyor. Bay Muharrem Edirne’deki terörist destekçisini yargıdan kurtarmanın hesabını yaparken, Bay Muharrem Amerika’dan gelecek telefonu bekleyedursun biz dün Türkiye bölgesinin enerji merkezine dönüştüren TANAP projesini hayata geçirdik. Bunlar neyin hayır, neyin şer olduğunun bile farkında değil.

Bay Kemal senin karşında Erdoğan var. Daha dün 20 uçakla 14 noktayı yok ettik. Nerede? Kandil’de. Gerekirse Sincar’da. Bunlar bize ne demişlerdi? 'Afrin’e girmeyin' dediler mi? Cerablus’a girmeyin dediler mi? Biz Afrin’e de Cerablus’a da girdik mi? Çıkmış diyor ki, ‘Ben zenci Türklerdenim Erdoğan beyaz Türk’ Yahu ne dersen de bunlar tutmaz. Ben bu ülkenin has evladıyım. Hiçbir zaman 'Beyaz Türk' olmakla övünmedim. Bu milletin hizmetkarı olarak övündüm.

'SEN KORKAKSIN'

Türkiye bütün amacı yıkmak, sabote etmek olan bir muhalefeti hak etmiyor. 15 Temmuz’da ben Marmaris’ten geliyorum, Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı’nda, tanklar orada. Ne yaptı? O hemen tanklarla görüşmeleri yaptılar, sonra tankların arasından Bakırköy Belediyesi’ne geçti. Ben de gece 03:00 civarında oraya indim. On binler orada, f-16’lar uçuyor ‘Bana haber verseydin’ diyor. Bay Kemal ben milletime haber mi verdim? Sadece ‘milletimi meydanlara çağırıyorum’ dedim. Milletim oraya geldi ama sen gelmedin. Sen tankların arasından kaçtın, sen korkaksın. Korkaklar zafer anıtı dikemez.

Son zamanlarda muhalefetin adayı, muhafazakar kesime şirin gözükmek için adeta 40 takla atıyor. Meclis’teki icraatlarına bakıyorsunuz tam bir fecaat. Hak ve özgürlükler noktasında karnesi kırıklarla dolu. En başarılı olduğu alan yasakçılık, cuntacılık, darbeseverlik. Hatırlarsanız biz 2008 yılında MHP ile beraber son derece tarihi bir anayasa değişikliği gerçekleştirdik. 411 milletvekilinin oyuyla 28 Şubat darbecilerinin mirası olan kamuda başörtüsü yasağını kaldırdık

'FETÖ'CÜ TAKTİKLERLE VATANDAŞIN AKLINI ÇELEBİLECEKLERİNİ ZANNEDİYORLAR'

Yine Bay Muharrem 2009 yılında TRT’de çalışan bir hanım kameraman kardeşimizin başını bereyle kapatmasını dahi kabul etmeyip hükümete soru önergesi vermişti. Biz 5 yıl sonra sorunu kökten çözene kadar Bay Muharrem’in imzası dolayısıyla başörtülü kardeşlerim çile çekmeye devam etti. Aynı şekilde imam hatip ve meslek liselerine uygulanan katsayı zulmünü kaldırdığımızda da yine en büyük muhalefeti Meclis’te bu zat yaptı. O gün başörtüsü özgür olmasın diye imza atan Bay Muharrem, bugün seçim meydanlarında olmadık takla atıyor. O gün AYM’nin kapısında nöbet tutan Bay Muharrem, bugün meydanlarda ister başını örter, ister başını açar diyor. Ya biz senin cemaziyülevvelini biliyoruz. Neler yaptığınızı biliyoruz. Bunun adı siyaset değil, bunun adı takiyyedir, bunun adı omurgasızlıktır. FETÖ’cü taktiklerle, Pensilvanya’dan aldığınız akıllarla vatandaşlarımızın aklını çelebileceğini zannetmek tamamen beyhude bir uğraştır.

ÖNCEKİ HABERLER
Balıkesir'da bayramda hava durumu nasıl meteoroloji bilgisi
Fed faiz açıklaması yapıldı! İşte doların ilk tepkisi
Konya'da bayramda hava durumu nasıl meteoroloji bilgisi
Mehmet Şimşek: 'FETÖ ile mücadelede başarıya ulaşıldı'
Kurtulmuş'tan flaş Adil Öksüz açıklaması
Müslüm Gürses Muhterem Nur evlilik yılı çocukları oldu mu?
Yorumlar 27 yorum