HABER /  GÜNCEL

Erdoğan 'bedelini ödeyecekler' demişti! Şehitlerin intikamı alındı

Hatay-Suriye sınırında askeri helikopterin düşürülmesinin ardından 2 askerimiz şehit düştü. Hatay'ın Cilvegözü ilçesi Oğulpınar sınır karakolunda konuşlu fırtına obüs ve çok namlulu roketatarlar ile Afrin'deki terör hedefleri top atışına tutulurken şehitlerin intikamı alınmış oldu.

Hatay-Suriye sınırında askeri helikopterin düşürülmesinin ardından  2 askerimiz şehit olmuştu.

Hatay'ın Cilvegözü ilçesi Oğulpınar sınır karakolunda konuşlu fırtına obüs ve çok namlulu roketatarlar ile Afrin'deki terör hedefleri top atışına tutuldu.

ERDOĞAN 'BEDELİNİ ÖDEYECEKLER' DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün bir askeri helikopterin düşürüldüğünü ve karşılığının kat kat ödetileceğini açıklamasının ardından sınır bölgesinde konuşlu obüs ve çok namlulu roketatarlardan Afrin'e yoğun atışlar yapıldı. Bölgede karada ve havadaki askeri hareketlilik de dikkat çekti.


Başbakan Binali Yıldırım, "İki helikopterimizden birisi düşmüştür. İki şehidimiz var. Herhangi bir dış müdahaleyle düştüğü konusunda elimizde kesin bir delil yok, belge yok. Bunun araştırması, çalışması yapılıyor. Şehitlerimize Allah'tan diliyoruz." açıklamasını yaptı. açıklamasını yaptı.

TSK'DAN AÇIKLAMA
Ardından yapılan TSK açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

"Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında, 10 Şubat 2018 saat 13.00 sularında, Atak tipi bir helikopterimiz kırıma uğramış, helikopterde bulunan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Helikopterimiz düşürüldü! Başbakan acı haberi verdi

Yorumlar 19 yorum