BIST 10.768
DOLAR 32,94
EURO 35,38
ALTIN 2.468,44
HABER /  MAGAZİN

Ercan Bostanoğlu kimdir? Ateş Böceği Ercan hastaneye kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde evde fenalaşan oyuncu Ercan Bostanoğlu acil olarak hastaneye kaldırıldı. Usta oyuncuya zaturre başlangıcı teşhisi konuldu. Peki Ercan Bostanoğlu kimdir? Durumu nasıl? Detaylar İnternethaber'de.

Abone ol

Geçtiğimiz günlerde evde fenalaşan oyuncu Ercan Bostanoğlu acil olarak hastaneye kaldırıldı. Devlet hastanesinde tedavi gören usta oyuncu yapılan testlerin ardından şu açıklamayı yaptı;

"15 gündür hasta yatıyorum. Zaturre başlangıcı teşhisi konuldu. Antibiyotik ve iğne tedavisi görüyorum. KOAH rahatsızlığı da var, nefes alıp vermekte oldukça zorlanıyorum. Yeni çekilecek tomografi ve ultrasondan sonra Cerrahpaşa Hastanesi'ne yatma durumum var."

Peki Ateş Böceği Ercan olarak tanınan Ercan Bostanoğlu kimdir? Gelin hep birlikte usta oyuncunun yaşam öyküsüne bir göz atalım.

ERCAN BOSTANOĞLU KİMDİR? Ercan Bostancıoğlu, 8 Ağustos 1936 tarihinde Çanakkale, Lapseki'de doğmuştur. Babasının görevi icabı dört aylıkken ailesi Bursa‘nın Mudanya ilçesinin Trilye, şimdiki adıyla Zeytinbağ'ına taşındı. 5 yaşındayken Karagöz oynatmaya başlamış. İlkokulun 5. sınıfında okurken ailesi yine Lapseki Çardak'a taşınmış. İlkokulu ve ortaokulu orada bitirmiş.

Lise ikiye kadar Çanakkale Lisesinde okudu.1952 yılında İstanbul'a taşındılar ve liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitirdikten sonra Gazetecilik Enstitüsünde okudu ve mezun oldu. 1955 yılında İsmail Dümbüllü‘nün yardımlarıyla kendisini sahnelerde buldu.

Ateşböcekleri ismini Kabataş'tan sınıf arkadaşı koydu. Ercan Bostancıoğlu, 70′li ve 80′li yıllarda Trt'de şov programlarıyla, sinema filmleriyle, daha sonradan 90′lı yıllarda ise tv kanallarının artması ile tv dizileri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

1970'li ve 1980'li yıllarda ‘Ateş Böcekleri' Yalçın Otağı ile birlikte, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Neşe Karaböcek, Gülden Karaböcek, Emel Sayın gibi assolistlerin kadrosunda gazinolarda komedyen olarak çalışmıştır.

Gazinoların altın çağına damgasını vurmuş bir komedi ikilisiydi ‘Ateşböcekleri'. Sloganları, ‘Aktüel ve politik esprilerin sempatik temsilcileri' idi. Aziz Nesin, Süavi Sualp, Kayhan Taşkıran, Ahmet Üstel, Kandemir Konduk, karikatüristken Cem Yılmaz gibi yazarlar ile çalıştılar, oynadıkları skeçleri yazdırdılar.

1986 yılından bu yana gazetelere bulmacalar hazırladı. 1990 yılında Türkiye Bulmaca Şampiyonu oldu. Halen çeşitli gazetelere tam sayfa bulmaca hazırlamaktadır.

Ercan Bostancıoğlu'nun 6 Ocak 1965 tarihinde evlendiği eşi Serap Bostancıoğlu, 2005 yılında lösemi sebebi ile vefat etmiştir. Usta oyuncunun Neslihan adında bir kızı vardır.

Ateş Böceği Ercan apar topar hastaneye kaldırıldı durumu nasıl?