BIST 1.121
DOLAR 7,80
EURO 9,10
ALTIN 471,76
HABER /  POLİTİKA

Emine Ülker Tarhan'dan fırtına mesajı!

CHP'den ayrılarak Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan, 2015 seçimleri öncesi diğer partilere meydan okudu.

Abone ol

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Ahmet Hakan'ın "Meltem bile yaratamadı" sözüne "Fırtınalar önce sakin rüzgârlarla başlar" diye yanıt verdi.

CHP'den olaylı bir şekilde ayrılan Tarhan'ın kurduğu Anadolu Partisi, 2015 seçimlerinde ne yapacak? Gözlerin çevrildiği isim Emine Ülker Tarhan, Hürriyet yazarı Ayşe Arman'a röportaj verdi.

YELKENLERİ ŞİŞİRMEKLE MEŞGULÜZ

Arman'ın "Sizin için "Büyük rüzgâr yaratacağı bekleniyordu" dendi. Ama Ahmet Hakan, "Meltem bile yaratamadı" diye yazdı. Ne diyorsunuz?" sorusuna Tarhan böyle yanıt verdi:

"Partimizin hedefleri arasında rüzgâr güllerini uçurmak yok zaten! Ama madem rüzgâr metaforu üzerinden konuşuyoruz, biz şu anda yelkenleri şişirmekle meşgulüz. Kaldı ki fırtınalar önce sakin rüzgârlarla başlar. Kuruluşunu, örgütlenmesini tamamlamak için kapanıp çalışmış, kimseden medet ummamış, kimseye biat etmemiş, ne medyaya ne sermayeye eyvallahı olmayan. arkasında hiçbir güç bulunmayan, imece usulü çalışan, daha sokaklara dahi çıkmamış bir parti, adını iki ayda duyurabiliyorsa bu hafife alınacak bir meltem olmasa gerek! "

CHP'DEN AYRILMAK ZOR OLMADI

Yüzde 10 seçim barajını aşacaklarını iddia eden Tarhan, "CHP'den ayrıldığınız için pişmanlık duyduğunuz oldu mu?" sorusuna böyle karşılık verdi:

"Asla! Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın karşısına çıkmaktan aciz, her yenilgiyi zafer gibi gösterip koltuğa yapışan. Atatürk'ün partisine, ona hakaret edenleri davet eden bir anlayıştan ayrılmak zor olmadı zaten. Ayrıca, herkesin birbirinin gözünü oymaya çalıştığı çürümüş bir yönetim anlayışına daha fazla tahammül edemezdim..."

ÖNCEKİ HABERLER
Suç işlemedik değil haram yemedik diyorlar
Yarım gün çalışana 961 TL ikinci maaş!
Ak Parti adayları nasıl seçecek?
Facebook ve Instagram'a ulaşılamadı
Askeri uçak düştü pilotlar öldü! FLAŞ
Defne Samyeli yine herkesi mest etti! Siyah bikini üzerine filelisi olay oldu
Yorumlar 24 yorum