BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA

Emekli amiral Semih Çetin: Belgenin tarihi değiştirilmiş, 4 dakika sonra da yayınlanmış

Emekli amiral Semih Çetin, krize neden olan Montrö bildirisiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. 104 amiralin imzalığı açıklamayla ilgili Çetin, "Belgenin tarihi değiştirilmiş, 'Yüce Türk Milleti' ifadesi eklenmiş, 4 dakika sonra da Veryansın TV'de yayınlanmış." iddiasında bulundu.

Abone ol

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö açıklamasının ardından 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili tartışmalar sürüyor. Bildiriye imza atan başka isimlere tepkisi nedeniyle imzasını koymadığını belirten emekli amiral Semih Çetin, Halk Tv’de katıldığı Açıkça programında, WhatsApp grubuna gelen metnin tarihinin 6 Nisan 2021 olduğuna dikkati çekmişti. Çetin, bugün bildiriye imza atan bir emekli amiralin söz konusu metinde değişiklikle “Yüce Türk Milletine” ifadesinin eklenerek 3 Nisan 2021 saat 22.50’de onaya sunulduğu bilgisi verdiğini aktardı. Söz konusu metinin Veryansın TV'de ise saat 22.54’te yayımlandığına işaret eden Çetin, “Hıza bak” dedi.

"Hıza bakın"

Çetin, “Özetle belgenin bana gönderildiği zaman 3 Nisan 2021 saat 10.44. Yüce Türk Milletine ifadesi yok, yayınlanma tarihi 06 Nisan 2021. Bunun üzerine tarih, başlık değiştirilerek gruba onay için gönderilmesi 3 Nisan 2021 saat 22.50. Veryansın TV'de yayın saati 22.54. Hıza bakın" diye yazdı.

"Çok ilginç bir şekilde 4 Nisan'da basına sızdırıldı"

Çetin, Halk TV'de katıldığı Açıkça programında dikkat çeken şu ifadeleri kullandı: Bildirinin yayımlanmasından sonra 'darbe' iddiaları ortaya çıkınca hemen WhatsApp grubundaki yazışmalara döndüm. Acaba konuyla ilgili bir konuşma var mı diye baktım ama öyle bir şey yoktu. Bildiri hazırlanmış kendi aralarında ‘şurasını böyle düzeltelim, bu çıksın’ gibi konular konuşmuşlar. Bana geldiğinde bildiri son halindeydi. Zaten bildiri de değil üzerinde ‘basın duyurusu’ yazıyordu. Sonunda da ‘kamuoyuna saygıyla arz ederiz’ ifadesi vardı. Bana gönderilen taslak bildiride Yüce Türk Milletine diye bir başlık yok. Yayına gelmeden önce sorulara hazırlıklı olmak için bildiriye baktığımda çok enteresan bir şey gördüm. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan'da basına sızdırıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ahmet Ağaoğlu: Adalet kavramının sahaya yansımadığını görüp FIFA’ya başvurduk
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Süveyş Kanalı’nda karaya oturan geminin etrafını kazan operatörden mesai isyanı
Şehit Yarbay İlker Çelikcan’ın babası Niyazi Çelikcan: Acımız biraz olsun dindi
Bakan Bekir Pakdemirli: Patates ve kuru soğan alıp ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtacağız
Prof. Çelikbaş'tan çok acı Kovid-19 itirafı! Taburcu kararı verdiklerimiz bile...
Botoks sonrası ölüm davasında tutuklu son sanığa mahkemeden tahliye
Prof. Şenol: Bütün bilim insanları artık sessizliğini bozup konuşmalı, bu bir ölüm kalım savaşı
Ömer Çelik'ten İtalya Başbakanı Draghi’nin sözlerine sert tepki
Galatasaray'ın konuğu Fatih Karagümrük
Yorumlar 28 yorum