BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ekrem İmamoğlu'nun iddialarına İBB'den yanıt

Yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun Ankara ziyareti öncesi İBB hakkında yapmış olduğu iddialara İBB'den yanıt geldi.

Abone ol

İstanbul'da seçim sonucu tartışmaları devam ederken Ekrem İmamoğlu Ankara ziyareti öncesi kameralar karşısına geçip seçime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İmamoğlu burada yaptığı konuşmada 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dosyalar kaçırılıyor' ihbarları aldığını iddia etmişti.

İBB'den yazılı açıklama

Bu demeç üzerine, İmamoğlu'nun iddiasına İBB'den yazılı bir açıklamayla yanıt geldi. İşte o açıklamanın tamamı;

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden dosya kaçırılıyor” iftirası hakkındaki açıklamamız:

-31 Mart 2019’da Türkiye büyük bir demokrasi şöleni yaşamıştır. İstanbul’da YSK’nın belirlediği sürecin devam ettiği bilinmektedir. Fakat bu zaman zarfında, CHP adayının son açıklamalarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni siyasete malzeme ettiği görülmektedir. “Büyükşehir Belediyesi’nden dosya kaçırıldığı ihbarları geliyor” şeklindeki açıklaması tamamen iftiradır.

Akıllı Şehir Yönetim Modeli ile örnek olan İBB’nin dijital ortamda denetime açık uygulamaları dururken, “dosya kaçırılıyor” şeklinde iftira atmak, basit ve komik bir algı operasyonudur. Büyükşehir Belediyesi, İstanbullulara hizmet etme görevini aksatmadan sürdürmektedir. YSK’nın tüm takvimi tamamlanıp mazbata teslim anına kadarki süreçte de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gönülden çalışan tüm personeli kamu yönetimi bilinciyle görevlerini sürdürmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İmamoğlu ne demişti?

Ankara ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ilişkin bir takım ihbarlar aldığını söyleyip şu ifadeleri kullanmıştı;

Büyükşehir Belediyesi'nden şu 2 günde bir sürü ihbar alıyoruz. Dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar… Ne oluyor kardeşim? Ben gidip tedbir almak istiyorum, İstanbullunun 1 kuruşunun bile hesabını soracağım. Bunların ihbarı var, kanıt olursa paylaşırım."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti ve MHP birçok il ve ilçede seçim sonucuna itiraz etti oylar yeniden sayılıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Gözaltına alınan Mehmet Fatih Bucak, adli kontrol şartıyla serbest!
İYİ Parti'den Balıkeskir yerel seçim sonuçlarına itiraz
Miraç kandilinde adetliyken dua okunabilir mi hangi dualar edilir?
Kandil namazı 12 rekat ne zaman kılınır Miraç namazın kılınışı
Adıyaman'ın Tut, Sincik ve Kahta ilçe seçim sonuçlarına AK Parti'den itiraz
65 yaş üstü yasak saatleri kaçta başlıyor yeni düzenleme
Yorumlar 14 yorum