BIST 1.112
DOLAR 7,57
EURO 8,98
ALTIN 474,47
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

DSP seçim sonuçları değerlendirmesi olay oldu

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, seçim sonuçlarını değerlendirdiği basın toplantısında "DSP olarak herhangi bir ittifak organizasyonu içinde yer almadan tek başına katıldığımız bu seçimlerde DSP'nin varlığını ve gücünü kanıtladığımıza inanıyoruz." dedi.

Abone ol

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 0.98 oy alan DSP, düzenlediği basın toplansında seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçim öncesi popüler adaylarıyla gövde gösterisi yapan DSP, buna karşın istediği sonucu elde edemedi. Seçimlere ilişkin en kapsamlı açıklama partinin en yetkili isiminden geldi. 

Gücümüzü kanıtladık

Parti genel merkezinde kameralar karşısına geçen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "DSP olarak herhangi bir ittifak organizasyonu içinde yer almadan tek başına katıldığımız bu seçimlerde DSP'nin varlığını ve gücünü kanıtladığımıza inanıyoruz." ifadesini kullandı.

DSP'nin aldığı belediyeler

Aksakal, Antalya Kemer, Tekirdağ Marmaraereğlisi ve Eskişehir Mihalıççık ilçeleri ile Erzincan merkez Çağlayan, Yozgat Sorgun ilçesine bağlı Bahadın ve Sivas Gemerek ilçesine bağlı Çepni Belde Belediye Başkanlıkları ile bir çok yerde belediye meclisi üyeliklerini kazandıklarını söyledi.

"Seçim sonuçları, DSP'yi güçsüz göstermek isteyenlere halkımız tarafından verilmiş en güzel yanıtı içermektedir." ifadesini kullanan Önder Aksakal, şöyle devam etti:

Tüm gücüyle 2023 seçimlerine bugünden itibaren süratle hazırlanacaktır

"Şüphesiz ki parti yönetimi olarak bu oranı yetersiz buluyor ve siyasal açıdan kendimize gerekli dersleri çıkarıyoruz. Ancak bu oy oranı bile DSP'nin Türk siyasal yaşamındaki önemini bir kez daha göstermiştir. Üstelik bu sonuçlar ülke genelinde DSP aleyhine estirilmeye çalışılan olumsuz rüzgarlara, fiziksel saldırılara ve haksızlıklara rağmen alınmış, adaylarımızın kendi mütevazı olanaklarıyla bu sonuçlara ulaşılmıştır. Hangi sonuç olursa olsun, üstün bir gayretle çalışan tüm örgütlerimize ve partililerimize, DSP'ye ve DSP adaylarına güvenerek oy veren tüm yurttaşlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum. DSP, kuruluş ilkelerinden sapmadan Atatürk'ün 'Tam bağımsız Türkiye' ideali yolunda, Cumhuriyetin değerlerine bağlı kalarak, Ecevit'in 'İnsanca ve hakça bir düzen' anlayışıyla ve tüm gücüyle 2023 seçimlerine bugünden itibaren süratle hazırlanacaktır."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti'den seçimde usulsüzlük iddiası! İstanbul'da sonuçlar değişecek mi? Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Gözaltına alınan Mehmet Fatih Bucak, adli kontrol şartıyla serbest!
İYİ Parti'den Balıkeskir yerel seçim sonuçlarına itiraz
Miraç kandilinde adetliyken dua okunabilir mi hangi dualar edilir?
Kandil namazı 12 rekat ne zaman kılınır Miraç namazın kılınışı
Adıyaman'ın Tut, Sincik ve Kahta ilçe seçim sonuçlarına AK Parti'den itiraz
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı 2020 DGS üniversite kontenjanları
Yorumlar 8 yorum