HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a çağrı: Beraber programa çıkalım

Demirören Haber Ajansı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'a çağrı yaparak 'Beraber programa çıkalım. O şartlı ben şartsız. Konuşalım tartışalım biz hazırız. Adresiz, davetiye göndermeye gerek yok.' dedi.

Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi'nde bulunan semt pazarına gelen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ayaküstü esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. 

"Sayın Yıldırım mı sesini duyuramıyor beraber programa çıkalım''
“Rakibiniz Binali Yıldırım'ın  katıldığı bir televizyon programında 'çaldılar demek zorunda kaldım' şeklindeki açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da İmamoğlu, “Hadi biz birkaç kanala sıkıştık. Sayın Yıldırım mı sesini duyuramıyor. Yardımcı olayım o zaman. Beraber programa çıkalım. Sesini duysunlar. O dediği konuyu orada tartışalım. İstanbul'u konuşalım. O şartlı ben şartsız. Tabii ki İstanbul'u konuşacağız. Türkiye'yi mi konuşacağız. Bunu söylemeye bile gerek yok. İstanbul'un sorunları var. Geçmişi var. Geleceği iptal. İstanbul'un iptal edilmiş bir seçim var. Bak ne güzel sesini duyuramamış 'Çaldılar, diyerek beni duysunlar istedim'. Çok üzücü yani. O kadar tecrübeli bir insanın böyle bir yola başvurması hoş değil. Benim endişem bunun insanların kalbinde başka bir buz örmesi.'' dedi.''Konuşalım tartışalım biz hazırız''

''Herkes saygınlığı devam ettirsin.'' diyen İmamoğlu, ''Dediği gibi program kesinlikle İstanbul konulu olmalı. İptal edilmiş bir seçim var. O anlamda hukuken toplumun önünde de kimin elinde ne varsa bana da soruları olabilir. Ben kabul etmiş durumdayım. Buradan çağrı yapıyorum. Danışmanı danışmanımızı arasın. Kanalı tercih etsin. Konuşalım tartışalım biz hazırız. Adresiz, davetiye göndermeye gerek yok. Buyursun sohbet edelim. Davet gelmedi. Ben somutlaştırıyorum" diye cevap verdi.Hırka-i Şerif ziyareti

Öte yandan Ekrem İmamoğlu sabah ise Hırka-i Şerif Camii'ni ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlu, Veysel Karani'nin 58'nci kuşak torunu Gülden Samir ve oğlu 59'ncu kuşak torun Barış Samir ile Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii'nde bir araya geldi. Buluşmada, Barış Samir'in eşi Melis Samir de yer aldı. Daha sonra İmamoğlu ve Samir Ailesi, Hırka-i Şerif'in bulunduğu bölüme geçti İmamoğlu İstanbul'un fethinin yıldönümüyle ilgili olarak , "Evet, ziyaretimiz tam da ona denk düşüyor. Anlamlı bir günde, onun da sorumluluğunu taşımak. Ben fethi hep başka türlü yorumlarım. Burasının çok felsefi bir boyutu var. Hem müjdelenen bir şehir inancımız olması bakımından hem de burayı fetheden insan, gönül fethetmeyi daha önemseyen bir boyutla geliyor. Bu önemli bir şey. Zaten onun için kalıcı olunmuş. Yoksa olunmazdı, olunmadı da. İnşallah o güzel rüyaları gerçek ederiz. Veysel Karani hazretlerinin peygamberimize olan sevgisi gibi, görmeden sevmek, bağlanmak gibi bir duyguyu, bu şehirde herkese yaşatmak, bu şehrin geçmişine, maneviyatına bağlı olmak… Bu çok önemli" şeklinde konuştu.

Sohbetin sonunda Barış Samir, İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu'na, nasıl kullanıldığını açıklayan bilgi notu ile birlikte "destimal" hediye etti. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Suriyeli genç bulduğu 17 bin 500 lirayı sahibine teslim etti
Çaykur Rizespor'da Okan Buruk ile yollar ayrıldı
Uzman diyetisyenden Ramazan Bayramı'nda tatlı önerisi
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'İstanbul Fethi'' konulu paylaşım
Çoruh Nehri'nden yenilenebilir enerji ile ekonomiye katkı
AÖF ders seçimi yapma 2019 ders ekle/sil TC ile öğrenci girişi
Yorumlar 2 yorum