HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu: 3,5 ayda 80 anket yaptırdım, öndeyim

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "3,5 aylık sürede, 80'e yakın anket yaptırdım. Bu anketlerde önde çıkıyorum" açıklaması yaptı.

Abone ol

Ekrem İmamoğlu, "On yıllık siyasi yaşamımda anketlere hiç bu kadar inanasım olmamıştı. Adaylığımın konuşulduğu günden bu yana 3,5 aylık sürede, 80'e yakın anket yaptırdım. Bu anketlerde önde çıkıyorum" diye konuştu.

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, "Ekrem İmamoğlu'na sorular" başlığıyla yayımlanan yazısında Ekrem İmamoğlu ile gerçekleştirdiği sohbeti okurlarına aktardı.

"80'e yakın anket yaptırdım"

İmamoğlu, Öztürk'ün anket sorusuna şu cevabı verdi:

"10 yıllık siyasi yaşamımda anketlere hiç bu kadar inanasım olmamıştı. Adaylığımın konuşulduğu günden bu yana 3,5 aylık sürede, 80'e yakın anket yaptırdım. Bu anketlerde önde çıkıyorum."

Neden sizi tercih etsin seçmen?

"Karşısında milletvekilliği, bakanlık, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yapmış, tecrübeli ve marka bir isim var. Peki seçmen neden İmamoğlu'nu tercih etsin?"

"Kendileri de ifade etti, ununu elemiş, eleğini asmış bir konumda gibi algılanıyor Binali Bey. Ben 5 yıl siyaset yapmış, beş yıl da belediye başkanlığı yapmış, tüm tecrübelerini hissetmiş kişiyim. 48 yaşındayım. İş, sosyal, siyasi yaşamım, eğitimim tümüyle birikim dolu. Bir de enerjimiz buna müsait. Dolayısı ile İstanbullunun beni tercih edeceğini düşünüyorum."

"Partimizce çokça yaşanan bir durum bu tartışmalar"

CHP'deki tartışmaların kendisini etkileyip etkilemediğine ilişkin soruya İmamoğlu, şu sözlerle yanıt verdi:

"Partimizde çokça yaşanan bir durum bu tartışmalar. Çok sesliliğin yansımasıdır. Partimizin tecrübesi bu durumları hızla toparlayacak bir kapasiteye sahip. Bir yönüyle de partinin kendi kurumsallığı ile yerel yönetim tarafını biraz birbirinden ayırmak gerekir. Çok iç içe entegre olduğu takdirde işte tam da o tehlikeli kelimeyle buluşturmuş oluyorsunuz: Partizanlık."

"Yapılan hata benim şahsımı bağlamaz"

CHP'nin son düzlükte bir hata yapıp seçimi kaybettiği gerçeğine ilişki soruya İmamoğlu şu sözlerle cevap verdi:

"Ben parti yöneticilerime hep şunu söyledim: Kampanyamızın birinci sıradaki en önemli meselesi hata yapmamaktır. Bazen bir hata, çok bedellere sebep olabiliyor. Öte yandan başka bir yerde yapılan bir hata benim şahsımı bağlamaz. Ben bu şehre belediye başkanı olacağım. Talimat alan, talimatla iş yapan güdümlü bir başkan gelmiyor. Buna benim partim de dahil. Çünkü benim partimin kültüründe talimat yok. Ama şuandaki belediyede talimatla iş yapılıyor."

"Defalarca ezan okumuş biriyim"

"İmamoğlu muhafazakar bir aileden geliyor. Bu nedenle ezanın ıslıkla bastırılması konusuna iyi hazırlanmış" diyen Öztürk, İmamoğlu'nun şu ifadelerini aktardı:

'Ben ezanla büyüdüm, defalarca da ezan okumuş birisiyim. Orada bilinçli bir şekilde ezanın ıslıklanmadığını düşünüyorum. Cumhurbaşkanı'nın şikayetini de görüntüleri de izledim. Buradan yola çıkarak, ezanın kutsallığı üzerinden millete mesaj vermeyi doğru bulmuyorum, çok yanlış.'

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Martin Skrtel'in yeni takımı belli oldu
Para piyasası fonlarının en az yarısı mevduata ayrılacak
Demet Akbağ çocuğu Ali Çıka kaç yaşında kimdir?
Fener'le Beşiktaş Orkun Kökçü'yü elinden kaçırdı
Yenidoğan bebek anne sütü emmiyorsa bunlara dikkat edin!
DGS ne zaman 2020 DGS ertelendi mi ÖSYM yeni sınav tarihleri
Yorumlar 37 yorum