HABER /  POLİTİKA

Egemen Bağış'a çakma müslüman tepkisi

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin eski AB Bakanı Egemen Bağış hakkında verdiği soruşturma önergesinde tansiyon yükseldi.

Egemen Bağış'a çakma müslüman tepkisi

Önerge üzerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Bağış'ın, Allah'ın kelamıyla dalga geçtiğini savundu.

Özgündüz, şunları söyledi:

"Google Müslümanlığı yapan, çakma Müslüman. Allah'ın ayetlerini sabah sabah salladığını söyleyen bir adam. İşte böyle olur, Allah böyle adamı rezil, rüsva eder, böyle ayağına dolaştırır. Allah'ın sopası olmaz. Allah nasıl sopasını gösterir? İşte böyle gösterir, ayağına dolaştırır, ömrünün sonuna kadar rezil, rüsva bir halde yaşarsın. Değdi mi 1,5 milyon dolara? Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanısın, Allah'tan kork. Kaç paradır takım elbise? Git en iyisini al, ne olacak? Devletin bütün imkanları emrinde, arabalar, araç, gereç, telefonlar, sekreterler, maaş, para... Daha ne istiyorsun? Kendini böyle satmaya 500 bin dolara... Bu kadar ucuzculuk olur mu? Yakışıyor mu Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanına? Yakışmıyor. Dolayısıyla sizin de bu adama sahip çıkmayacağınıza inanıyorum."

Sandığın yolsuzluğu kapatmayacağını belirten Özgündüz, "Soyadı Bağış olan ancak bizim açımızdan bağışlanmayacak bu kişiyi, hak ettiği şekilde Yüce Divan'a gönderelim" dedi.

BU BİR ŞARLATANDIR, HAYIRSEVER DEĞİLDİR

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu görüşmelerin bugün yapılmasının, televizyondan yayınlanmamasının "suçluluk psikolojisinden kaynaklandığını" öne sürdü.

"Diniyle, diyanetiyle, kitabıyla bir millete bu kadar hakaret eden adamın burada işi olmamalı" ifadesini kullanan Türkkan, şu görüşleri savundu:

"Ateist insanlar bunu yapmaz, bu işin makarası Bakara'sı da olmaz, bu iş ciddi bir iş. İnsanların inancıyla bu kadar dalga geçen, insanların inancını bu kadar yerlere seren bir adamın buralarda olmaması lazım, buraya gelip konuşmaya cesaret bulamaması lazım. Buna müsaade etmememiz lazım. Çocuklarımıza bunun hesabını veremeyiz. Biz inançlı çocuklar, nesiller yetiştirmeye çalışıyoruz. Savunduğumuz adamın Kuran'ın ayetleriyle dalga geçen bir adam olmaması lazım.

Bu vatandaş Bakara'ya makara demek yerine sayın Başbakan'la dalga geçseydi şu koltuklarda, aramızda oturma şansı var mıydı? Yüce Kitap Kuran-ı Kerim'le dalga geçene sessiz kalıp bir zahiri mevcudiyete laf edildiğinde ayağa kalkmak münafıklıktır."

Rıza Sarraf ile ilgili, "Bu bir şarlatandır, hayırsever değil" ifadelerini kullanan Türkkan, "Bakan çocuklarını, akrabalarını, bürokratların yedi sülalesini jetiyle umreye taşımış. Umreye gitmek dediğin bin avroluk bir iş. Niye bu adamın altına, önüne, arkasına yatıyorsun? Çok utanıyorum ve üzülüyorum. Sizin de utanmanız gerekir" diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "Bu yolsuzlukların çıkması malumun ilanından ibarettir" dedi.

Rıza Sarraf'ın, Balyoz ve Ergenekon tutuklularının asla mazhar olamadıkları tutuksuz yargılanma hakkına mazhar olduğunu belirten Çıray, "Yaptığı bir telefon konuşmasında her Cuma bir ayet salladığını söylüyor. 'Google'dan bakıyorum, çakıyorum ayeti' diyor. Allah'ın ayetiyle dalga geçiyor. 'Bu Bakara iyi makara' diyor. Bu, riyakarlıkta ve küfürde dip noktadır" diye konuştu.

Yorumlar 11 yorum