BIST 5.005
DOLAR 18,64
EURO 19,66
ALTIN 1.078,16
HABER /  GÜNCEL

Ebru Türel aslen nereli Menderes Türel'in eşi kimdir kaç yaşında?

Ebru Türel kimdir, kaç yaşında ve Menderes Türel'in eşi Ebru Türel aslen nereli soruları merak konusu oldu. Uzun yıllardır siyasetin içinde olan başarılı isim Menderes Türel aslen Antalyalıdır ve 1964 yılında doğmuştur. İngiltere'de gazetecilik eğitimi alan Menderes Türel uzun yıllar gazetecilik yapmıştır. Ebru Türel ile evli olan Menderes Türel'in 2 çocuğu vardır.

Abone ol

Uzun yıllardır siyaset ile iç içe olan isimlerinden biri olan Menderes Türel aslen Antalyalıdır ve 1964 yılında doğmuştur. Asıl mesleği gazetecilik olan Menderes Türel İngiltere'de uzun yıllar gazetecilik eğitimi almıştır. Daha sonra memleketine dönen Türel burada da mesleğini devam ettirmiştir. Ebru Türel ile evli olan Menderes Türel'in 2 çocuğu vardır. 

MENDERES TÜREL KİMDİR: Menderes Türel 11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise tahsilini memleketinde tamamladıktan sonra İngiltere'ye giden Türel, gazetecilik eğitimi aldı.

Memleketine döndükten sonra uzun süre gazeteci olarak çalıştı, mesleğindeki başarısından ötürü birçok ödüle layık görüldü.

Çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 senesinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

Menderes Türel ve eşi Ebru Türel. Çiftin iki tane erkek çocuğu vardır. 

1992 senesinde, henüz 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü.

9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı.

2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Antalya Belediye Başkanı seçildi.

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti Antalya 2. sıra Milletvekili adayı olarak TBMM'ye girdi.

30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde en yakın rakibi ve dönemin mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aradan sonra tekrar seçildi.