BIST 1.531
DOLAR 7,46
EURO 9,00
ALTIN 410,00
HABER /  GÜNCEL

E-okul öğrenci girişi Milli Eğitim Bakanlığı online öğrenci bilgi alma

e okul öğrenci giriş sistemi binlerce öğrenci ve velinin kullandığı bir sistem haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencileri bilgilendirmek adına yapılan bu e okul sistemine nasıl giriş yapılır, e okul öğrenci girişi nasıl yapılır, telefondan e okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin her zaman online olarak bilgi almasını sağlamak için açılan e okul öğrenci girişi nasıl yapılır?öğrencilere dair yer alan birçok bilginin paylaşıldığı E Okul öğrenci giriş sistemi yapma bilgileri detaylı ve resimli anlatım ile haberimizde. 

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR: Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN ÇOK ÖNEMLİ E-OKUL UYARISI: Milli Eğitim Bakanlığı, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) aracılığıyla öğrenci velilerine önemli bir duyuru gerçekleştirdi. İşte, bakanlığın yayımladığı o duyuru;

"Bazı velilerimizin telefonla aranarak randevu alındığı, e-Okul la ilgili geldikleri söyleyen kişilerin çeşitli ürünlerin pazarlamasını yaptıkları ve karşılığında senet imzalatıldığı şikayetleri gelmektedir. Benzer şekilde e-Okul’ dan geldiğini söyleyerek telefon eden ya da evinize gelerek satış yapmak isteyen kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir."

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'de kurultaya 34 imza kaldı iddiası! Kurultay ne zaman?
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
ABD'den Türkiye'ye misilleme! Olay Papaz Brunson tasarısı
Hulusi Akar'dan bedelli askerlik açıklaması
Mehmet Aydemir kimdir kaç yaşında Ağrı'daki Leyla'nın katili
Türkiye Bankalar Birliği'nden bedelli askerlik açıklaması
Saadet Partili vekilden türban çıkışı: Henüz icat edilmedi
22 Temmuz KPSS sınavı kaçta başlayacak-kaç dakika sürüyor?
İğrenç manzara! Zabıta pis kokuya dayanamadı
Leyla'nın katili kim çıktı son haber sarstı bakın kim!
Yorumlar