HABER /  GÜNCEL

Leyla'nın katili kim çıktı son haber sarstı bakın kim!

AĞRI'daki Leyla'nın katili kim çıktı, Leyla'yı kim öldürmüş sorunun yanıtı belli oldu. Türkiye'yi ayağa kaldıran Leyla'nın katili amcasının oğlu Mehmet Aydemir oldu. Peki Mehmet Aydemir kimdir, kaç yaşında Leyla'yı kaçırıp, aç bırakıp neden öldürdü?

AĞRI'daki Leyla'nın katili kim çıktı son haber geldi duyanların ağzı açık kaldı. 2015 doğumlu Leyla Aydemir 15 Haziran'da Ağrı'da kaybolmuş Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Olaydan kısa süre sonra küçük Leyla'nın cansız bedeni çalılıkta yüzü suya gömülü olarak bulunmuştu. Herkes Leyla'nın katili kim çıktı diye merak ederken Leyla'yı aç bırakarak öldüren kişinin amcasının oğlu Mehmet Aydemir olduğu ortaya çıktı. Peki Mehmet Aydemir kimdir, kaç yaşında, Leyla'yı neden öldürdü ifadesi ortaya çıktı mı?

Leyla Aydemir cinayeti Türkiye'yi derinden sarsan olaylardan biriydi. Cinayetle ilgili dün yaşanan son dakika gelişmeleri şaşırtıcı oldu. Kaçırıldıktan sonra aç bırakılarak öldürülen Leyla Aydemir cinayetiyle ilgili Mehmet Aydemir tutuklandı.

Katil zanlısı olarak tutuklanan Mehmet Aydemir, küçük Leyla'nın akrabası. Leyla kaybolduğunda da ismi 'katil zanlısı' olarak gündeme gelen Mehmet Aydemir 'katili bulalım birlikte asalım' diyerek iddiaları reddetmişti.

Leyla cinayetini itiraf etti mi savcılık ne diyor? : Katil zanlısı olarak 3 kişiyle birlikte gözaltına alınan Mehmet Aydemir'in suçunu itiraf edip etmediği bilinmiyor. Ağrı Savcılığı Mehmet Aydemir'in katil zanlısı olarak tutuklandığını belirtip yaptığı son açıklamada şu bilgileri verdi:

-'2015 doğumlu Leyla Aydemir'in 15 Haziran 2018 tarihinde Ağrı ili Bezirhane köyünde kaybolması ve 02 Temmuz 2018 tarihinde ölü bulunması olayına ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında, 4 şüpheli, 14 Temmuz 2018 tarihinde gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan 3 şüpheli mevcut delil durumları göz önüne alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 1 şüpheli ise Ağrı Sulh Ceza Hakimliği'nin kararına istinaden 18 Temmuz 2018 tarihinde 'kasten öldürme' suçundan tutuklanmıştır."

Leyla Aydemir'in babası kuşkulu : Bu noktada Leyla Aydemir'in babasının ne diyeceği merak ediliyordu. İHA muhabirine konuşan baba Nihat Aydemir, kızının katili olarak amcaoğlunun tutuklanmasıyla ilgili şüpheli konuştu ve şunları söyledi:

-"Dosyada gizlilik kararı var. Ne olduğunu bu kişinin hangi delillerle tutuklandığını bilmiyoruz. Resmi açıklamanın yapılmasını bekliyordum. Resmi açıklama yapıldıktan sonra gereken açıklamayı ben de yapacağım. Kimseyi suçlamamız yersiz olur".

Baba Nihat Aydemir, Leyla kaybolduğunda gözler Mehmet Aydemir'e dönünce onu savunmuştu. Nihat Aydemir, "Mehmet ile ilgisi yok" demişti. Mehmet Aydemir'de o günlerde yaptığı açıklamada iddiaları reddetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Fitch 7 Türk şirketinin kredi notunu düşürdü
Adnan Oktar kaç kez tutuklandı? Davaları nasıl bitti? Hastalıkları neler?
Bakan Abdulhamit Gül'den FETÖ açıklaması: Yeni bir delile ulaştık
Türel Antalyalı pehlivanları kutladı
Bekçi alımı ne zaman 2018 bekçi alımı şartları başvuru formu
2. dönem ne zaman başlıyor ara tatil tarihleri MEB
Yorumlar