HABER /  GÜNCEL

İğrenç manzara! Zabıta pis kokuya dayanamadı

ERZURUM’un Horasan ilçesinde kaçak yollarla kaşar peynir üretildiği ve piyasaya sürüldüğü ihbarı üzerine bir depoya baskın düzenleyen ekipler, dehşete düşüren görüntülerle karşılaştı.

ERZURUM'da kaçak kaşar peyniri üretilen depoya giren Horasan Belediyesi İlçe Zabıta Ekipleri, karşılaştıkları pis kokuya ve manzaraya inanamadı. Üretim yerinde halk sağlığını tehdit eden alanların olduğunu ve kaşar peynir yapımında kullanılan süt tanklarının içinin sineklerle dolu olduğunu tespit eden ekipler, olay yerine İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerini çağırdı.

ÜRÜNLERE EL KONULDU: Tesisin tümünde geç vakitlere kadar yapılan detaylı incelemeler sonrasında gıda ve hijyen koşullarına aykırı ve ruhsatsız bir şekilde üretilen ürünlere el konuldu. Zabıta ekipleri iş yerini mühürlerken yasal çalışmalarının ardından suç konusu olan mamullerin resmi görevliler tarafından imha edileceği öğrenildi.

Horasan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, zabıta ekiplerinin ilçede halk sağlığını tehdit eden iş yerlerine geçit vermeyeceklerinin altını çizdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Leyla'nın katili kim çıktı son haber sarstı bakın kim!
Adnan Oktar kaç kez tutuklandı? Davaları nasıl bitti? Hastalıkları neler?
Fitch 7 Türk şirketinin kredi notunu düşürdü
Bakan Abdulhamit Gül'den FETÖ açıklaması: Yeni bir delile ulaştık
Türel Antalyalı pehlivanları kutladı
İran'da koronavirüsten ölenlerin sayısı fırladı! Türkiye'den son dakika kararı
Yorumlar 1 yorum