BIST 1.418
DOLAR 9,31
EURO 10,83
ALTIN 528,97
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

E Medya Nostalji Gecesi düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir dönem Genel Koordinatörlüğünü yaptığı E-Medya çalışanlarının bir araya geldiği ‘Nostalji Gecesi’ne katıldı

Abone ol

Gecede çalışma arkadaşlarıyla yaşadığı anıları paylaşan Başkan Türel, “Bugün şöyle dönüp arkaya baktığımda iyi ki sizlerle birlikte olmuşum. Çünkü o günkü tecrübelerle bugün Antalya’da çok önemli bir görevde sizlerin arasından çıkmış bir kardeşiniz olarak başarılı olabiliyorsak, sizlerle paylaştığımız günlerin çok büyük etkisi olduğunu görüyorum” dedi. 

Antalya’da 1993 yılından itibaren İşadamı Bülent Eyilik’in sahibi olduğu Yeni İleri Gazetesi, EY TV, EY Radyo’yu bünyesinde bulunduran E Medya çalışanları Murat Çiçek’in organize ettiği E Medya Nostalji gecesinde buluştu. O dönem E Medya Genel Koordinatörü olarak görev yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, diğer yönetici ve çalışanlarının katıldığı gece My Meating restoranda düzenlendi. Geceye katılan herkes 25-30 yıla dayanan dostluklarını pekiştirdi. Keyifli sohbetlerin yaşandığı, geçmişten hatıraların paylaşıldığı gecede kimi zaman kahkahalar yankılandı, kimi zaman da duygusal anlar yaşandı. 

Vefa İstanbul’da semt değil

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir dönem birlikte mesai yaptığı personeliyle tek tek tokalaşıp hal hatır sordu. Başkan Türel, gecede yaptığı konuşmada, “Bu gece bizim için bir nostalji gecesi. Geçmişte birlikte çalıştığımız birçok dostumuz, mesai arkadaşımızı neredeyse burada eksiksiz görmenin mutluluğu içerisindeyim. Bu gece ‘Vefa’nın İstanbul’da bir semt adı olmadığının en güzel teyidi” dedi. 

“İyi ki birlikteydik”

Geçmiş yılları hatırladığında çalışma arkadaşlarıyla mesai yapmış olmaktan büyük bir gurur duyduğunu ifade eden Başkan Türel, şöyle konuştu; “Bugün şöyle dönüp arkaya baktığımda iyi ki sizlerle birlikte olmuşum. İyi ki bu kader yolculuğumuzda yaşamımızın en önemli gençlik yıllarımızı birlikte paylaşmışız. Çünkü o günkü tecrübeler belki bugün Antalya’da çok önemli bir görevde sizlerin arasından çıkmış bir kardeşiniz olarak bir şeyler yapmamız mümkün oluyorsa, birazcık başarılı olabiliyorsak sizlerle paylaştığımız günlerin çok büyük etkisi olduğunu görüyorum. O günün şartlarında o zorlukları göğüs göğse omuz omuza karşılamasaydık belki bugün birçok sorunu aşmakta zorlanabilirdik. Onun için hepinize teşekkür ediyorum. Çok sağ olun.” 

“Geçmişimiz bizi buralara taşıdı” 

Hayatının her noktasında vefaya çok önem verdiğini belirten Türel, “Özellikle sizlerle geçmişte acı tatlı birçok hatırayı paylaşmış arkadaşlarım olarak, beni yakından tanıyan insanlar olarak, hayatınızda pek çok şey değişebilir. Hayatınızda birçok şey değişiyorken, siz kendiniz değişirseniz işte problem orada. Ben belediye başkanlığını açık söyleyeyim yarın bitecekmiş gibi yapıyorum ama hiç bitmeyecek gibi bir hizmet anlayışıyla çalışıyorum. Biz damdan düştük. Seçim kaybettik, seçim kazandık. Benim eskiden hiçbir farkım yok. Bulunduğumuz görevler, omuzumuzdaki sorumluluklar yükü arttırmış bulunuyor. Biz bunların hakkını vermeye çalışıyorken geçmişimizi hiçbir şekilde unutamayız. Allah’a şükrediyorum, çünkü çok genç yaşlarda birçok görev nasip oldu. Ama en önemli şükrüm, çok genç yaşlarda çok önemli görevler olmasına rağmen kendimi hiç değiştirmeden, değişmeden hep yoluma devam ettim. En büyük şükrüm şunun içindir, geçmişimde zerre kadar gizleyeceğim, utanacağım en ufak bir gölgenin olmamasıdır. Belki de o geçmiş bizi buralara taşıdı” ifadelerini kullandı.  

 “Ben hala o eski Menderes’im”

Türel, “Bizler hesaba çekilmeden hesap veren bir anlayışla yaşamayı bir hayat biçimi haline getirirsek işimiz o zaman kolay oluyor. Bunun benim en büyük sermayem, en büyük güvencim olduğunu görüyor olmak sizler adına bir gurur meselesi olması lazım. Ben hala o eski Menderes’im. Başkanlık bugün makamdır ama onun zırhına bürünmek bizim için söz konusu olmamalıdır. Allah’a şükürler olsun alnımızın akıyla bugünlere geldik, bundan sonra da aynı inanç ve arzu ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Tongülüs çifti nikâh tazeledi

Gecede bir de sürpriz yaşandı.  İleri Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali Tongülüs ve eşi Birsen Tongülüs’ün 28’nci evlilik yıldönümü kutlandı. Ali Tongülüs 28 yıldır evlenme teklifi etmediği hayat arkadaşı Birsen Tongülüs’e E Medya Nostalji gecesinde evlenme teklifinde bulundu. Evet yanıtıyla Ali-Birsen Tongülüs çifti pasta keserek özel günlerini kutlarken Başkan Türel’de ayrı bir sürpriz yaparak çiftin nikâhını tazeledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Ali-Birsen çiftine yeniden nikâh merasimi düzenleyerek, evlenmeyi isteyip istemediklerini sordu.  Evet yanıtı ile yeniden çifti karı koca ilan eden Başkan Türel,  birbirinizin ayağına basabilirsiniz ama damarına basmayın nasihatinde bulundu. 

Birbirinizin damarına basmayın

İlk kez bir çifte nikâh tazelediğini belirten Başkan Türel,  “28 yıldır aynı yastığa baş koyan Ali-Birsen Tongülüs çiftine nice mutlu yıllar diliyorum. Ben normalde bütün nikâhlarda çiftlerden üç çocuk talebinde bulunuyorum. Bu durum da nasıl olacak bilmiyorum. Artık üç çocuğu esirgeme kurumundan mı alırsınız orası sizin bileceğiniz bir durum” şeklinde konuşarak esprileriyle nikâh tazeleme merasimine ayrı bir renk kattı.  E TV Genel Müdürü Mehmet Yönden de ‘Menderes Türel, o dönemde nasılsa şimdi de aynı. Hiç değişmemiş. Yine esprili,  hoşgörülü. Her zaman böyleydi. Değişmemesi bizim için büyük bir şans” şeklinde yorum yaptı. 

Gece gelenekselleşecek

Geceye katılan E Medya çalışanları geç saatlere kadar bol bol sohbet edip anılarını tazeledi ve eğlendi. E Medya çalışanları nostalji gecesinin geleneksel hale getirilerek her yıl buluşmanın gerçekleşmesi için sözleşti. E Medya çalışanları, kendilerini ağırlayan Murat Çiçek ve eşi Derya Çiçek’e teşekkür etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Halil İbrahim Ünver'in öldüğü helikopter kazasıyla ilgili flaş gelişme!
Halil İbrahim Ünver'in öldüğü helikopter kazasıyla ilgili flaş gelişme!
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Hastane randevu alma MHRS online randevu girişi
Hastane randevu alma MHRS online randevu girişi
 Türk Hava Yolları'ndan tarihi rekor!
Türk Hava Yolları'ndan tarihi rekor!
ALES ne zaman 2018 2018-ALES/3 ayın kaçında?
ALES ne zaman 2018 2018-ALES/3 ayın kaçında?
2022 engelli maaşlari güncellendi mi kimlerin yattı?
2022 engelli maaşlari güncellendi mi kimlerin yattı?
Türk arkadaşına güvenen Alman neye uğradığını şaşırdı
Türk arkadaşına güvenen Alman neye uğradığını şaşırdı
MEB'den ders kitaplarıyla ilgili flaş açıklama
MEB'den ders kitaplarıyla ilgili flaş açıklama
Bircan Bali kimdir Gülben Ergen yeniden aşık iddiası olay!
Bircan Bali kimdir Gülben Ergen yeniden aşık iddiası olay!
Hazine arazileri çiftçiye kiralanacak ecrimisil ne kadar işte başvuru şartları
Hazine arazileri çiftçiye kiralanacak ecrimisil ne kadar işte başvuru şartları