BIST 1.100
DOLAR 7,34
EURO 8,67
ALTIN 460,89
HABER /  DÜNYA

Donald Trump Jr twitter'dan engel yedi

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr, yanlış bilgi içeren bir video paylaştığı gerekçesiyle twitter tarafından 12 saat boyunca paylaşımlarına sınır getirildi.

Abone ol

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr’ye hesabından yanlış bilgi içerikli video paylaştığı gerekçesiyle 12 saatlik sınırlama getirdi.

Twitter’dan yapılan açıklamada, Trump Jr.'nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında maske takılmasına gerek olmadığını anlatan sahte bir video paylaşımından dolayı hesabının geçici olarak kısıtlandığı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu videonun, Twitter'ın Kovid-19'la bağlantılı yanlış yönlendirici ve zararlı bilgilerin yayılmasını önleme kuralını ihlal ettiği kaydedildi.

Trump Jr.’nin hesabına yükleyip paylaştığı video, Kovid-19 hakkında bir grup doktorun maske kullanımının gereksiz olduğu şeklinde açıklamalarını içeriyordu.

İlk kez aşırı sağcı Breitbart tarafından dün yayımlanan videonun viral hale gelmesi üzerine Twitter, Facebook ve Youtube, videoyu "sahte ve yanlış bilgiler içerdiği" gerekçesiyle sitelerinden kaldırmıştı.

Başkan Trump da videonun değişik versiyonlarını retweet yapmış ancak oğlu gibi hesabına yükleyip paylaşmamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Fahrettin Altun'dan Yunanistan'a Yunanca mesaj
TBMM 1 Ekim'e kadar tatile giriyor
İstanbul Yarı Maratonu 20 Eylül'de koşulacak
Albayrak: Türkiye 3 basamak yükseldi
FED kredi programlarının süresini yıl sonuna kadar uzattı
Muharrem İnce eşi Ülkü İnce ve oğlu Salih Arda kimdir?
Yorumlar