HABER /  EKONOMİ

Dolar kuru kritik seviyeyi aştı kaç lira oldu?

Doların ateşi yeniden yükseldi. 14 Ekim'den beri dolar ilk kez 2,95 seviyesini aştı. İşte 11 Aralık 2015 Cuma günü dolarda son durum...

DOLARDA SON DURUM... Yılsonu nedeniyle piyasada hacimler oldukça azalırken; bir süredir gelişmekte olan ülke para birimlerinden daha iyi bir performans gösteren dolar/TL teknik seviyenin düşük hacimle kırılmasıyla 14 Ekim'den beri ilk kez 2.95'i aştı.

Bu sabah güne 2.92 civarında başlayan dolar/TL, en yüksek 2.9520'yi test etmesinin ardından saat 1131'de 2.9504/2.9516 seviyesinde işlem gördü. 

"ÖNEMLİ BİR TEKNİK SEVİYE"

Bankacılar "önemli bir teknik seviye" olarak gösterdikleri 2.9350 seviyesinin kırılması sonrası düşük hacim nedeniyle hızlı bir yükseliş yaşandığını ve ABD Merkez Bankası (Fed) öncesi gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde satış baskılarının devam ettiğini söylediler.
Reuters haber ajansına göre, dün hisse senetlerinde, teknik seviyelerden gelen satışlar ve açıklanan reform paketinin beklentileri karşılamamasının bir araya gelişiyle yüzde 3'e yakın kayıp yaşanmıştı. TL ise aynı satış baskısını göstermemişti.

TL dolar karşısında yüzde 0.85 değer kaybı ile gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde görülen yüzde 0.9'lık değer kaybına paralel bir seyir izledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şii lider Ayetullah Ali Sistani'den Türkiye mesajı!
Kucaklayıp götürdüğü bir başbakan! Şaka değil gerçek
Gaziantep'te Anadolu Ateşi 15. Yıl Özel Gösterisi
Irak'tan ortalığı karıştıracak Türkiye talimatı
19 erkek çocuğunu eve götürüp...
Pastırma sıcakları 2019 ne zaman başlar hangi ayda başlayacak?
Yorumlar