HABER /  SAĞLIK

Doğru ve sağlıklı ped nasıl seçilir?

Regl dönemlerinde kullandığınız pedin sizin için uygun olup olmadığını, sağlıklı olup olmadığını anlamak için elmaelma.com'un sizin için hazırladığı 4 önemli detayı mutlaka okuyun.

Günümüzde birbirinden farklı özellikleri olan ve cildimizle doğrudan temas eden ped kullanımlarında sağlıklı seçim yapabilmek adına dikkat etmeniz gereken 4 pratik noktayı sizinle paylaşıyoruz! Cilt sağlığınızı ve idrar yollarımızı doğrudan ilgilendiren ped kullanımlarında sağlıklı seçim yapabilmek için bu maddeleri gözden kaçırmayın...İşte elmaelma.com'un haberine göre sağlıklı ped seçerken dikkat edilmesi gereken 4 önemli nokta. 

1) PED ÖZELLİKLERİNİ 'AMAAN  CANIIM NE FARK EDER' DEYİP GEÇMEYİN! 

Doğrudan cildinizle temas edecek olan pedlerin her biri farklı özellik taşımaktadır. Öncelikli olarak ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup kullandığınız pedden yeterince işlev alabilmek için iyice incelemeniz gerekmetedir. 

2) SAĞLIK İÇİN SERTİFİKALARINI ARAŞTIRABİLİRSİNİZ!

Kadınlar hayatlarının büyük bir kısmında ped kullanarak geçirmektedir. Bu süreç ve kullanılan ped rakamları oldukça büyük rakamlardır. Bu yüzden kullandığınız ped hakkında dikkate almanız gereken bir diğer önemli nokta ise sahip olduğu ödüllerdir. Kullandığınız pedin pamuk sertifikası, vegan, ekoloji sertifika gibi özelliklerini de dikkate almanızı öneriyoruz. 

3) PLASTİK VE PARFÜM KOKUSUNA ALDANMAYIN!

Kullanımlarınız dahilinde olan pedler her ne kadar size çok hoş bir paketleme veya parfüm kokusu cazip gelsede tercihiniz doğrultusunda olması gereken pedler plastikten ve parfüm kokusundan arındırılmış olması gerekmektedir. Sağlığınız için internetten araştırma yapabilir klordan ve parfümden arındırılmış ped markalarını bulabilirsiniz.

4) GERİ DÖNÜŞÜMLÜ OLMASI SİZİ VE DOĞA DOSTU OLMASININ GÖSTERGESİDİR!

Gelecek nesiller için ve doğa için kullandığınız pedlerin geri dönüşümlü olmasına dikkat edin! Bir kadının ömrünün büyük bir kısmında yaklaşık olarak 11 bin ped kullanmaktadır. Bu rakamı sadece bir kadın için düşünecek olursak geri kalan milyarlarca kadının da geri dönüşümlü ped kullanması hem gelecek nesiller için hem de doğa için oldukça önemlidir. 

Kaynak: elmaelma.com

ÖNCEKİ HABERLER
EDS cezaları 2018 dönüş yasağına uymayan ne kadar ceza ödeyecek?
Sindirim sistemine iyi gelen bitki çayları nelerdir?
Tramvay yoluna giren kaç para ceza ödeyecek EDS cezaları 2018
EDS cezaları 2018 kırmızı ışıkta geçen ne kadar ceza ödeyecek?
Diyet yaparken bu hatalara dikkat!
Çukur 72. bölüm 2. fragmanı: 3. sezon 5. bölüm
Yorumlar