BIST 9.645
DOLAR 32,55
EURO 34,88
ALTIN 2.429,70
HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır'da AK Parti binasına saldırı!

Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerinde bulunan AK Parti il Başkanlığı önünde sıcak dakikalar yaşanıyor. Binanın önünde slogan atan gruba yoldan geçen bir araçtan el yapımı patlayıcı atıldı.

Abone ol

DİYARBAKIR ’da Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il Başkanlığı önünde darbe girişimine tepki gösteren bir gruba, yoldan geçen araçtan el yapımı patlayıcı atıldı.

Patlamanın ardından partililer kaçışırken bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

PARTİ ÖNÜNDE KALABALIK BİR GRUP TOPLANDI

Olay, Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerinde bulunan AK Parti il Başkanlığı önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü darbe girişiminin ardından halka yaptığı meydanlara inin çağrısının ardından bir grup partili ve STK temsilcileri Diyarbakır il binası önünde toplandı.

KALABALIĞIN ÜZERİNE PATLAYICI ATILDI

Burada darbe karşıtı slogan atan gruba yoldan geçen bir araçtan el yapımı patlayıcı atıldı. Patlamanın ardından toplanan grup kaçışırken bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra yolun bir kısmını trafiğe kapattı.

Polis, saldırıyı gerçekleştiren şahısları yakalamak için çalışma başlattı. İl binası önünde toplanan vatandaşların ise tepkisi sürüyor.