BIST 2.750
DOLAR 17,94
EURO 18,24
ALTIN 1.020,66
HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır Büyükşehir'den askere teşekkür

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Elazığ Caddesi üzerinde başlattığı yol genişletme çalışmalarında bir ilk yaşandı.

Abone ol

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın başlattığı yol genişletme çalışmasında bir ilk yaşanarak, belediyenin talebi üzerine 7'inci Kolordu Komutanlığı ihate duvarını 8-10 metre geri çekti.

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı ile yapılan anlaşma protokolüne göre, yıkılan ihate duvarının yerine belediye tarafından 2 milyon lira harcanarak yeni bir duvar yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fırat Anlı, projenin Diyarbakır tarihinde bir ilk olduğunu belirterek, 7'inci Kolordu Komutanlığı ile söz konusu güzergahtaki işyeri ve ev sahiplerine projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

diyarbakir.20150421160050.jpg

ANLI: 32 BİN METREKARE ASKERİ ALAN HALKIN HİZMETİNE SUNULDU

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Başkan Vekili Fırat Anlı, Elazığ karayolu üzerindeki yol genişletme çalışmalarını yerinde denetledi. Anlı, şunları söyledi:

"Şehirlerin gelişiminde bütün kurumların işbirliği içinde olması gerekiyor. Özellikle belediyelerin şehir planamasında ve düzenlenmesinde birinci derecede sorumlu olduklarını görmek lazım. Yeni yasal düzenleme ile belediyelere kentin imarı, ulaşımı, konforunun sağlanması noktasında çok ciddi yeni görev ve sorumluluklar verildi. Bizde geldiğimizden beri özellikle Diyarbakır'da ciddi anlamda trafiği rahatlatabilecek, insanların konforlu bir şekilde ulaşım imkanlarından yararlanması için çalışma başlattık. Bu konuda da tüm kamu kurumlarıyla, işyeri sahipleriyle, yurttaşlarımızla, sivil toplum örgütleriyle ortak hareket etmeyi esas alıyoruz. Diyalog, ortak görüşme ve kentin menfaati hepimizin birinci önceliği. İster kamu görevlisi olsun, ister şirketler, özel firmalar olsun tümü bu şehirde aynı imkanlardan yararlanıyor ve aynı sıkıntılarla yüzyüze kalıyor. O nedenle bizden önceki dönem çalışması başlatılmış bu projenin önemli bir aşamasına 7. Kolordu Komutanlığı duvarın geri çektirilmesiyle başladık. Bu Diyarbakır açısından tarihi bir projedir. Diyarbakır tarihinde ilk kez bu kadar kapsamlı, bu kadar büyük bir alan kamuya kazandırılmış oluyor. 7'inci Kolordu Komutanlığı'na ait toplamda 32 bin metrekarelik bir alan Diyarbakır halkının hizmetine açıldı. Bu konuda baştan beri görüşmelerle, 7'inci Kolordu Komutanlığı yetkilileriyle, buradaki işyeri, firma sahipleriyle, yurttaşlarımızla birlikte bu süreci yürüttük. Bugün uygulama sürecindeyiz. Yeni duvar yapıldıktan sonra eski duvar yıkıldı. Yol 4 şerit gidiş, 3 şerit ise geliş olacak. Yani mevcut trafik kapasitemizi yüzde 100 arttıran uygulama olacak. Yolda ayrıca bisiklet yolu, kaldırım, düzenleme ve aydınlatma sistemleri olacak. Bu güzergah Diyarbakır'ın ana artelidir, örnek vermek gerekirse Diyarbakır'ın boğaz köprüsü diyebileceğimiz bir işlev görüyor."

diyabakir-kaldirim.jpg

ÖRNEK PROJEYE DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR

Projeye destek ve katkı sundukları için 7'inci Kolordu Komutanlığı, işyerleri, firmalar ve ev sahiplerine teşekkür eden Anlı, "Diyarbakır'ın modern bir kent olduğunu kentin giriinde hissetirceğiz. Kentin diğer girişlerinde de bunu yapıyoruz. Türkiye'de yaşayan tüm yurttaşlarımızı Diyarbakır'ı gezmeye, ziyaret etmeye davet ediyoruz. Algılarındaki, televizyonda gördükleri, düşündükleri Diyarbakır'ın çok ötesinde çok farklı, çok güzel, çok tarihli ve çok kütürlü bir şehirle karşılayacaklar. Kamu kurumlarına, halkımıza, işyeri sahiplerine, sivil insanlara bu çalışmamıza sundukları katkıdan ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu Diyarbakır açısından geri dönülmez yeni bir güzelliğinde başlangıcı olacaktır" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Survivor Turabi itirafı 'Adaya gitmeden önce...'
Survivor Turabi itirafı 'Adaya gitmeden önce...'
YDS sonuçları açıklandı mı ÖSYM sonuç
YDS sonuçları açıklandı mı ÖSYM sonuç
HDP seçim beyannamesi salonu güldüren anlar
HDP seçim beyannamesi salonu güldüren anlar
Regaip Kandili duası Regaib Kandili ne zaman?
Regaip Kandili duası Regaib Kandili ne zaman?
Yırca'daki santral projesi iptal edildi
Yırca'daki santral projesi iptal edildi
İşte 2015 seçiminde bağımsız adayların pusula sırası
İşte 2015 seçiminde bağımsız adayların pusula sırası
Fatma Girik ölümden döndü!
Fatma Girik ölümden döndü!
Tatlıses istedi bir ton bedava dağıtıldı!
Tatlıses istedi bir ton bedava dağıtıldı!
HDP bildirgesi sosyal medyayı salladı
HDP bildirgesi sosyal medyayı salladı
AK Partili Şentop'tan HDP ve Devlet Bahçeli iddiası!
AK Partili Şentop'tan HDP ve Devlet Bahçeli iddiası!